Hradeckému magistrátu hrozil anonym výbuchem

Výbuchem bomby hrozil telefonicky anonym magistrátu v Hradci Králové. Ten tak přesně po týdnu čelil další teroristické hrozbě. Minulý pátek někdo poslal primátorovi Oldřichu Vlasákovi dopis s neznámým bílým práškem. Po dnešním oznámení uložení bomby radnici prohledali policisté se psem, ale žádnou výbušninu po dvouhodinové pátrací akci nenašli. Primátor Vlasák si myslí, že anonymní hrozba souvisí s kampaní před listopadovými komunálními volbami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce | Foto: Jan Rosenauer

"Bohužel i podle vyšetřování policie to směřuje k tomu, že je to taková příprava kampaně před volbami; je to spojeno s volební kampaní. Nechci dělat ukvapené závěry, ale rozhodně je to nový prvek, který se zatím u nás moc neobjevoval," řekl hradecký primátor Českému rozhlasu.

Oldřich Vlasák přitom vylučuje, že by za touto teroristickou hrozbou mohl stát někdo spojený s demokratickými politickými stranami. "Spíše to je nějaký exhibicionista, který na sebe chce tímto způsobem upozornit."

Policie zatím neprokázala, zda existuje nějaká souvislost mezi zásilkou z minulého pátku, která zřejmě obsahovala jen neškodnou sádru, a dnešní telefonickou hrozbou.

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme