Hradecký okresní policejní ředitel mimo službu

Ze zneužití pravomocí veřejného činitele vyšetřovatel obvinil okresního policejního ředitele v Hradci Králové Aleše Pozdílka. Za vinu mu klade, že zakázal vyšetřovat dopravní nehodu, kterou zavinil hradecký státní zástupce Ivan Brož. Do skončení trestního řízení byl Pozdílek postaven mimo službu. Výkonem funkce okresního policejního ředitele v Hradci Králové byl dnes pověřen dosavadní Pozdílkův zástupce Josef Macháček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel viní ředitele Pozdílka z toho, že policisté nehodu okresního státního zástupce neznamenali a nevyšetřovali. Ivan Brož narazil v Hradci Králové do soukromého vozu strážnice městské policie, která uvedla, že státní zástupce měl být podnapilý. Ten to ale popírá. Podle výpovědi svědkyně měli policisté zajistit přes noc opravu poškozeného vozu a ráno ho vrátit řidičce. Aleš Pozdílek považuje obvinění za nedůvodné. Řekl, že škoda na obou vozidlech tehdy nepřesáhla tisíc korun, viník i poškozená se na finančním vyrovnání dohodli na místě nehody a zákon mu tedy neukládal nehodu šetřit. Vozidlo se podle Pozdílka opravovalo až následující den v civilním servisu. Krajský policejní ředitel Petr Přibyl postavil svého podřízeného mimo službu.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme