Hradní oslava, kde Zeman oznámil záměr kandidovat, přišla na 508 tisíc

Akce Můj čtvrtý rok s Vámi, na níž prezident Miloš Zeman před dvěma týdny oznámil tisícovce svých příznivců záměr ucházet se znovu o post hlavy státu, přišel na 508 528 korun. Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím to zjistil student Matěj Prášil, který na Twitteru zveřejnil odpověď Správy Pražského hradu (SPH).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Zdroj: Reuters

"Koncert k výročí inaugurace prezidenta republiky je plánovanou akcí a jeho pořádání je zahrnuto v rozpočtu Správy Pražského hradu. Ten je koncipovaný jako vyrovnaný," píše se v dopisu, pod nímž je podepsán šéf SPH Ivo Velíšek.

"Nejednalo se o soukromou akci, ale akci, kterou zajišťovala Správa Pražského hradu v souladu se Zřizovací listinou, na základě níž byla zřízena," dodal.

Občerstvení přišlo na téměř 440 000 korun, služby hostesek na bezmála 16 000 a Ochrannému svazu autorskému (OSA) bylo odvedeno 11 761 Kč.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka je částka adekvátní. "Při akci Můj čtvrtý rok s vámi byl vyšší počet hostů než loni. Pokud jde právě o loňskou akci Můj třetí rok s vámi, náklady dosáhly 485 124 korun," citoval ho server Aktuálně.cz.

Součástí večera byl koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR pod řízením dirigenta Václava Blahůnka. Zazněla například árie z Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém od Antonína Dvořáka, árie Mařenky z Prodané nevěsty od Bedřicha Smetany nebo Pilky z Lašských tanců Leoše Janáčka. Zpívali Pavlína Senić, Bronislava Tomanová a František Zahradníček.

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme