Hradní oslava, kde Zeman oznámil záměr kandidovat, přišla na 508 tisíc

Akce Můj čtvrtý rok s Vámi, na níž prezident Miloš Zeman před dvěma týdny oznámil tisícovce svých příznivců záměr ucházet se znovu o post hlavy státu, přišel na 508 528 korun. Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím to zjistil student Matěj Prášil, který na Twitteru zveřejnil odpověď Správy Pražského hradu (SPH).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Reuters

"Koncert k výročí inaugurace prezidenta republiky je plánovanou akcí a jeho pořádání je zahrnuto v rozpočtu Správy Pražského hradu. Ten je koncipovaný jako vyrovnaný," píše se v dopisu, pod nímž je podepsán šéf SPH Ivo Velíšek.

"Nejednalo se o soukromou akci, ale akci, kterou zajišťovala Správa Pražského hradu v souladu se Zřizovací listinou, na základě níž byla zřízena," dodal.

Občerstvení přišlo na téměř 440 000 korun, služby hostesek na bezmála 16 000 a Ochrannému svazu autorskému (OSA) bylo odvedeno 11 761 Kč.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka je částka adekvátní. "Při akci Můj čtvrtý rok s vámi byl vyšší počet hostů než loni. Pokud jde právě o loňskou akci Můj třetí rok s vámi, náklady dosáhly 485 124 korun," citoval ho server Aktuálně.cz.

Součástí večera byl koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR pod řízením dirigenta Václava Blahůnka. Zazněla například árie z Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém od Antonína Dvořáka, árie Mařenky z Prodané nevěsty od Bedřicha Smetany nebo Pilky z Lašských tanců Leoše Janáčka. Zpívali Pavlína Senić, Bronislava Tomanová a František Zahradníček.

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme