Vojenské zpravodajství obdrží peníze na posílení kybernetické bezpečnosti. Přidáno dostane i hradní stráž

Hradní stráž má dostat 92 milionů korun na pořízení rádiové sítě a Vojenské zpravodajství 94 milionů korun na zajištění kybernetické bezpečnosti České republiky. Peníze plánuje ministerstvo obrany převést z armádního rozpočtu. Žádost sněmovnímu rozpočtovému výboru se změnou rozpočtu předloží ve středu ke schválení vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Informoval o tom Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní stráž (ilustrační foto) | Zdroj: Wikimedia Commons

Změna v rozpočtu má umožnit, aby z kapitoly, která je určena pro zajištění obrany ČR armádou, bylo převedeno asi 186 milionů korun pro Vojenské zpravodajství a Hradní stráž. Zpravodajci podle Fajnora peníze použijí na kybernetickou bezpečnost.

„Jedná se o prostředky na zajištění plnění úkolů souvisejících se zajišťováním kybernetické obrany ČR,“ poznamenal Fajnor. Rozpočet Vojenské tajné služby by se tak měl zvýšit o 94 milionů korun.

Hradní stráž dostane v příštích letech nové podpůrné zbraně. Velitel Kývala očekává i rozšíření řad

Číst článek

Zbylé peníze dostane Hradní stráž, která za ně pořídí rádiovou síť. Peníze v tomto případě budou převedeny do kapitoly s názvem „Zajištění podpory prezidenta republiky ve funkci vrchního velitele ozbrojených sil“.

V rámci změn v rozpočtu se také počítá s opravami obvodového pláště a střechy tří budov Vojenské střední školy v Moravské Třebové, se kterými prostřednictvím příspěvkové organizace Armádní servisní hospodaří ministerstvo obrany.

Rekonstrukce bude stát asi 59,5 milionu korun. Ze státního rozpočtu na opravu půjde necelých 23 milionů korun, z rozpočtu EU 9,4 milionu a 16,5 milionu zaplatí Armádní servisní. Zbylých 10,6 milionu bude čerpáno z dotace Nová zelená úspora, dodal Fajnor.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme