Voják Hradní stráže se nakazil koronavirem. S prezidentem Zemanem do styku nepřišel

Onemocnění covid-19 se prokázalo u jednoho vojáka Hradní stráže. Do karantény byli umístěni další příslušníci jednotky, kteří se s ním setkali, řekl v úterý mluvčí Hradní stráže Jiří Havel a dodal, že výsledky testů zatím nejsou známy. Chod Hradní stráže podle něj nebude ovlivněn.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bez hradní stráže. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V úterý dopoledne byl na koronavirus pozitivně otestován jeden voják Hradní stráže. Ihned byla přijata opatření a voják nastoupil na nemocenskou. Všichni vojáci, kteří s ním přišli do styku, byli dáni do karantény a otestováni na koronavir,“ uvedl Havel. Výsledky testů zatím známy nejsou. „Činnost Hradní stráže to žádným způsobem neovlivní,“ dodal mluvčí.

Prezident Zeman jmenoval 33 nových soudců. Na veřejnosti se objevil poprvé od konce června

Číst článek

S prezidentem Milošem Zemanem vojáci do styku nepřišli. O bezpečnost prezidenta se stará policejní útvar pro jeho ochranu. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že opatření týkající se prezidentovy bezpečnosti v době pandemie „pružně reagují na vývoj situace“.

Jmenování soudců

Prezident se na veřejnosti ve středu objevil poprvé od konce června, aby jmenoval 33 nových soudcůJmenování na Pražském hradě provázela zvýšená hygienická opatření. Všichni přítomní včetně prezidenta měli na obličejích roušky. Zeman i Benešová si ovšem s každým nově jmenovaným soudcem potřásli rukou.

Hradní stráž je jednou ze tří složek ozbrojených sil České republiky. Dalšími jsou armáda a Vojenská kancelář prezidenta republiky. U Hradní stráže v současné době slouží přes 700 vojáků a pracují pro ni asi čtyři desítky civilních zaměstnanců.

Na starosti mají ostrahu Pražského hradu a areálu lánského zámku, případně i dalších objektů, které by sloužily jako dočasné sídlo prezidenta nebo jeho hostů. Zároveň se starají o zajištění reprezentačních a protokolárních akcí. Součástí Hradní stráže je také Hudba Hradní stráže nebo rota zabezpečení, ve které slouží psovodi a motocyklová jednotka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme