Hradní stráž zavádí kvůli vysokým teplotám odpolední pohyblivé služby

Neděle má být nejteplejším dnem letošního roku. Podle předpovědí může teplota dokonce vystoupat až ke 40 stupňům Celsia. Obzvlášť náročné to bude pro lidi, kteří musí do práce a nevyhnou se přímému slunci. Jako například pro vojáky Hradní stráže, které ale čekají úlevy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní stráž | Foto: Marián Vojtek

Odpoledne nejspíš nebudou muset stát na čestných stanovištích. Při teplotách nad třicet stupňů se totiž v odpoledních hodinách zavádí takzvané pohyblivé služby. Vojáci se například mohou schovat do stínu a Hrad střeží jako v noci.

V pravé poledne ale ještě musí absolvovat tradiční čestnou výměnu stráží, kterou vždy sledují stovky turistů. Podle četaře Milana Laláka ale přítomnost turistů vojákům Hradní stráže spíš pomáhá.

„Je to 60 minut a každému to utíká jinak. Pak záleží na turistech, když je na co koukat, musíme být ve střehu a utíká to rychleji. Když tam nikdo není, tak se to táhne dýl,“ říká Lalák.

I vojáci musí v těchto dnech dbát na dodržování pitného režimu, mimo službu i při ní. Podle kapitána Michala Greguše je možné posílat určené vojáky třeba s lahví vody, nebo s ubrousky, aby vojákům utíral pot z čela.

Lucie Husárová 1, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme