Hradní tým si začne Zeman skládat až na konci týdne, zatím odpočívá na chalupě

Tým, se kterým půjde nově zvolený prezident na Hrad, začne vítěz historicky první přímé volby hlavy státu skládat až koncem týdne. Teď Miloš Zeman sbírá síly po náročné předvolební kampani na své chalupě v Novém Veselí. Další osud řeší také členové volebních týmů neúspěšných prezidentských kandidátů, nejspíš se vrátí k dřívějším aktivitám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman s dcerou | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman se už nechal slyšet, že si na Hrad přivede svého osobního tajemníka Jaroslava Hlinovského a také svého řidiče. Byl by rád, kdyby s ním jako kancléř pokračoval Jiří Weigl. Ten ale odejde s Václavem Klausem.

Až se Zeman vrátí z Vysočiny, sjedná si schůzky s lidmi z Hradu, aby zjistil, kdo by mohl v kanceláři prezidenta zůstat. Zjišťovat bude také, kdo z týmu, který pracoval na jeho kampani, s ním půjde dál.

„Co se týče pozice kancléře, to bude pan Zeman také řešit na konci týdne. Teď má čas na rozmyšlenou, aby si dal dohromady myšlenky a tak dále. Všechno toto se začne řešit na konci tohoto týdne nejdříve,“ řekla mluvčí Zemanovy kampaně Hana Burianová.

Miloš Zeman už se nechal slyšet, že na Hradě nechce spolupracovat s poradci jeho předchůdce: Petrem Hájkem a Ladislavem Jaklem.

Dočasné angažmá

Spolupracovníci Karla Schwarzenberga a podporovatelé dalších prezidentských kandidátů, kteří vypadli už v prvním kole, v posledních dnech také řeší otázku, jaký bude osud volebních týmů.

Lidé, kteří tvořili volební týmy jednotlivých kandidátů, většinou počítali s tím, že jejich angažmá je dočasné, takže se teď nejspíš vrátí ke svým dřívějším aktivitám.

Zeman po volbách odpočívá na Vysočině. Program začne plánovat, až se vrátí do Prahy

Číst článek

Například Jiří Dienstbier, Jana Bobošíková nebo Zuzana Roithová využívali podporu a kanceláře svých stran a v tomto směru se do budoucna nic nemění.

Karel Schwarzenberg si pro kampaň pronajal speciální prostory, ovšem na omezenou dobu. Jeho lidé je tak opustí nejpozději po vypršení nájemní smlouvy.

Zeman hned po svém vítězství opět útočí na novináře. Má tak citace ve všech médiích

Číst článek

Několik pater činžovního domu si pronajal i Jan Fischer. Jestli je bude využívat i nadále, zatím neupřesnil.

Lucie Husárová 1, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme