Hrady a zámky dál bojují o každého návštěvníka

České hrady a zámky budou i nadále bojovat o každého návštěvníka. Památky spravované Národním památkovým ústavem totiž letos navštívilo zhruba o půl milionu méně lidí, než ve stejném období loni. Mnohde proto lákají návštěvníky i teď, přestože hlavní turistická sezóna už skončila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistické léto - pátá výprava na Karlštejnsko | Foto: Soňa Jindrová

Už tradičně pokračuje sezóna na našem nejznámnějším českém hradě Karlštejně. Dneškem končí celotýdenní provoz, ale hradní brány budou pro návštěvníky otevřené dál o víkendech, až do Vánoc.

Karlštejn zve na prohlídku prvního okruhu. K vidění budou historické interiéry císařského paláce a Mariánské věže. V poslední místnosti – Klenotnici, jsou stále vystaveny kopie české svatováclavské a císařské říšské koruny.

Kromě našeho nejznámnějšího hradu mohou lidé ve středních Čechách navštívit mimo hlavní sezónu i další památky. Otevřeno má například zámek v Mníšku pod Brdy, o víkendech je možné také zavítat na hrad Křivoklát.

Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme