Hrady a zámky dál bojují o každého návštěvníka

České hrady a zámky budou i nadále bojovat o každého návštěvníka. Památky spravované Národním památkovým ústavem totiž letos navštívilo zhruba o půl milionu méně lidí, než ve stejném období loni. Mnohde proto lákají návštěvníky i teď, přestože hlavní turistická sezóna už skončila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistické léto - pátá výprava na Karlštejnsko | Foto: Soňa Jindrová

Už tradičně pokračuje sezóna na našem nejznámnějším českém hradě Karlštejně. Dneškem končí celotýdenní provoz, ale hradní brány budou pro návštěvníky otevřené dál o víkendech, až do Vánoc.

Karlštejn zve na prohlídku prvního okruhu. K vidění budou historické interiéry císařského paláce a Mariánské věže. V poslední místnosti – Klenotnici, jsou stále vystaveny kopie české svatováclavské a císařské říšské koruny.

Kromě našeho nejznámnějšího hradu mohou lidé ve středních Čechách navštívit mimo hlavní sezónu i další památky. Otevřeno má například zámek v Mníšku pod Brdy, o víkendech je možné také zavítat na hrad Křivoklát.

Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme