Na Přerovsku se před přistáním zřítil větroň, jeho pilot zemřel. Příčina havárie se vyšetřuje

V Hranicích na Přerovsku ve středu odpoledne havaroval bezmotorový kluzák. Pilot na místě svým zraněním podlehl, řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Kluzák spadl přímo na kruhový objezd na kraji města.

Hranice (Přerovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kluzák dopadl přímo na ostrůvek na kruhovém objezdu | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

„Kluzák pilotoval muž z Hranicka ročník 1978. Zřítil se z dosud nezjištěných příčin. S největší pravděpodobností šel na přistání, před přistáním se spojil ještě s věží,“ uvedl Hejtman. Příčiny neštěstí budou policisté zjišťovat společně s leteckou inspekcí.

Nedaleko Mount Everest havaroval letoun české výroby. Nejméně tři lidé zemřeli

Číst článek

Kluzák dopadl přímo na ostrůvek na kruhovém objezdu. Havárie podle Hejtmana příliš provoz neomezila. „Doprava zhoustla, nicméně nemusela se nijak extra korigovat, jde o velký kruhový objezd,“ uvedl Hejtman. Nehoda se stala po 13.00.

Ve středu dopoledne se stala letecká nehoda také na letišti v Přerově, nikdo při ní však nebyl zraněn. „V jednomotorovém dvoumístném ultralehkém letadle se nacházel pilot a jeden cestující. Podle prvotního zjištění došlo k nehodě pravděpodobně při přistávání. Při dosedávání letadla na dráhu došlo k opakovanému poskočení a dopadu na přední pevnou podvozkovou nohu s kolem, která se zlomila,“ uvedl Hejtman.

Poškodila se také vrtule letadla. Škoda na letadle byla předběžně vyčíslena na 500 000 korun. „Škoda na dráze letiště nevznikla. Dechová zkouška na alkohol byla u čtyřicetiletého pilota negativní,“ uvedl mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme