Hranice nemohou najít pozemky na výstavbu bytů

Přestože v Hranicích evidují velký zájem o stavbu rodinných domů a město už vytipovalo vhodnou lokalitu pro jejich stavbu, realizace záměru zřejmě nebude možná. Podle starosty Rudolfa Nováka majitelé nejsou zřejmě s ohledem na zkušenosti s kauzou Regecová ochotni městu prodávat své pozemky za nabízenou cenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Máme vytipovanou lokalitu, kde by mohlo stát přibližně 100 rodinných domů. Dnes jsou to zemědělské pozemky, takže by se musely vykoupit. No ale mám signály, že majitelé pozemků chtějí neúměrnou částku, takže do toho asi nepůjdem."

V minulosti radnice převážnou část pozemků podle starosty neuváženě prodala. S ohledem na finanční požadavky vlastníků pozemků ve městě se tak zájemce o stavbu rodinných domů, kterých podle starosty vůbec není málo, radnici nepodaří uspokojit. "Původní lokalitu, kde mohlo stát kolem 30 rodinných domů, předchozí zastupitelstvo prodalo za částku asi 200 tisíc firmě, která následně zkrachovala. V dražbě, kterou organizoval Finanční úřad, se prodala za 6 a půl miliónu. Město v této době vlastní odhadem 2 až 3 pozemky, na kterých lze realizovat bytová výstavba. Ostatní pozemky jsou v majetku soukromých osob.

Dopad dnes už ukončených sporů okolo pozemku Markéty Ragecové pro hranickou průmyslovou zónu pocítili také na radnici v nedalekém Lipníku nad Bečvou. Jak uvádí starosta města Vladimír Mikeška, při výkupu pozemků pro budovanou průmyslovou zónu Lipník-Jezernice, se objevili majitelé, kteří požadovali více peněz, než město za jejich pozemky nabízelo. "Objevili se takoví, požadovali vyšší částku, ale byla to věc domluvy. Já jsem jim vysvětlil tu situaci, myslím, že kdyby město o tento pozemek nemělo zájem, myslím si, že je neprodejný. Město Lipník od začátku jednání o výkupech pozemků v průmyslové zóně řeklo, že je vykoupí za cenu 70 korun, což je reálná cena. Na víc prostě nemáme. Všem držíme cenu stejně. Myslím si, že není důvod, aby si lidé mezi sebou záviděli."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme