Hraniční přechod na Cínovci uzavřela sněhová vánice

Sněhová vánice dopoledne uzavřela česko-německý hraniční přechod Cínovec na Teplicku. Kvůli vánici, náledí a silnému větru byla na přechodu dočasně zastavena veškerá doprava. Sníh komplikuje situaci i na dlaších místech republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená silnice na Šumavě | Foto: ČTK

S možnou námrazou a uježděným sněhem na silnicích by měli počítat řidiči například v Krkonoších, ve vyšších polohách Jizerských hor, nebo Ústeckoorlicka. Sněhové řetězy by měly být povinnou součástí vybavení všech řidičů nákladních aut, kteří se chystají do Beskyd. Na silnicích tam leží zledovatělá vrstva sněhu a kamiony s těžkým nákladem mohou ve stoupáních uvíznout.

Sníh a náledí ochromují dopravu také v Německu. Mimořádné dopravní komplikace začaly ve čtvrtek večer a v noci na dnešek v některých regionech Hesenska, Porýní-Falce a částečně i Severního Porýní-Vestfálska. Kluzké vozovky si vyžádaly už jednu lidskou oběť.

Některé silnice jsou kvůli několikacentimetrové sněhové pokrývce dočasně nesjízdné. Dopravu blokují hlavně nákladní automobily. V zasněžených oblastech počítá policie s dopravními komplikacemi i nadále. Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem zrušilo kvůli sněžení na tři desítky letů a počítá se se zpožděními u zbývajících letů.

Zimní ráz počasí bude pokračovat i v dalších dnech. Páteční odpoledne by mělo přinést vydatnější sněhové srážky zejména na západě Čech. V sobotu by s hustějším sněžením měli počítat naopak řidiči na Moravě a ve Slezku, kde by měly sněhové srážky při vyšších teplotách přecházet místy v mrznoucí déšť. Varování před náledím a ledovkou hlásí meteroologové i na neděli a pondělní ráno.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme