Hraniční přechody do Německa nezvládají nápor kamionů

Nekonečné řady kamionů blokují silnice na hraniční přechody do Spolkové republiky Německo. Příčina je na německé straně - celníci kvůli státnímu svátku neodbavovali nákladní dopravu. Například na Rozvadově se od pondělí vytvořila skoro 23 kilometrů dlouhá kolona vozidel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona

V neděli i v pondělí byl kvůli svatodušním svátkům omezený pohyb kamionů na německých silnicích, a tak se nyní dopravci snaží dohnat zpoždění. To je důvodem 15hodinové čekací doby ve Folmavě na Domažlicku anebo osmihodinové na Cínovci - tam kolona začíná už v Teplicích. Obdobná situace je i na hranicích v Jiříkově u Rumburku.

Největšímu náporu ale čelí přechod v Rozvadově. Jak zjistil plzeňský zpravodaj Českého rozhlasu Lubomír Smatana, stovky kamionů stojí v odstavném pruhu až na 127. kilometru rozvadovské dálnice. Ještě horší situace je na původním hraničním přechodu Rozvadov - Stará cesta. Ten je podle informací operačního důstojníka zcela ochromen. Dopravu na dálnici a přechodech řídí policie. Podle odhadů budou kamiony na dálnici stát přinejmenším do středečního večera.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme