Stabilizace skalních bloků v Hřensku pokračuje. Do konce března bude v místech uzavřena část cesty

Sanační firma pracuje na stabilizaci čtyř skalních bloků ve svahu ve Hřensku na Děčínsku. Z bezpečnostních důvodů je tak do konce března uzavřený 200metrový úsek ze Hřenska směrem na Mezní Louku pro veškerou dopravu i pěší.

Hřensko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Hřensku pokračuje sanace nestabilních skalních bloků nad silnicí na Mezní Louku

V Hřensku pokračuje sanace nestabilních skalních bloků nad silnicí na Mezní Louku | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

„Ta nestabilní zóna začíná už za těmi veřejnými záchodky ve Hřensku,“ vysvětluje mluvčí správy národního parku Tomáš Salov.

Těžba nestabilních bloků je ale obtížná – není možné je shodit ze svahu dolů na uzavřenou silnici. Musí být proto odbourány postupně.

„Partyzánská akce, jako že všechno dolů, to tady nehrozí – všechno je vylanovaný, zasíťovaný a kontrolovaně se těží,“ dodal Kamil Petříček, výrobní ředitel sanační firmy.

Sanační práce vyjdou podle správy parku zhruba na 1,4 milionu korun. Na zaplacení celé akce by se měla podílet i obec Hřensko a Ústecký kraj, který by k tomu mohl podle hejtmana použít peníze na likvidaci následků krizových událostí. 

Daniela Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme