Hřib: Vyhodnocení práce koalice se nebráním. Radní za TOP 09, STAN a Prahu sobě spolupracují dobře

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se nebrání schůzce s předsedou zastupitelů Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) Jiřím Pospíšilem (TOP 09) a zhodnocení fungování koalice Pirátů, Spojených sil a Prahy Sobě. Koalice podle něj ale funguje dobře. V úterý to sdělil Hřib prostřednictvím své šéfky poradců Martiny Vackové.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Hřib | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pospíšil práci primátora kritizoval v úterý poté, kdy v pondělí večer krajský výbor TOP 09 vyjádřil Hřibovi nedůvěru. Pražská TOP 09 nechce kritikou primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) rozbít magistrátní koalici Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) s Piráty a Prahou Sobě. Kritika míří pouze na práci primátora.

Pražská TOP 09 vyjádřila nedůvěru primátorovi Hřibovi, neplní podle nich koaliční program

Číst článek

„Výzvu pana předsedy Pospíšila vítám a rád se s ním setkám, abych mu práci všech radních osobně odprezentoval. Jsem totiž přesvědčen, že se udělalo velké množství práce. S radními jak za TOP 09, STAN a Prahu sobě se mi velice dobře spolupracuje,“ uvedl Hřib. „Vyhodnocení plnění koaličního programu po roce práce koalice se nebráníme,“ dodal.

Podle Pospíšila se primátor dostatečně nevěnuje problémům Prahy. „Není do dneška vybrán nový ředitel magistrátu, není vybrán ředitel odboru IT, což má pan primátor přímo na starosti,“ řekl. TOP 09 také vadí, že Hřib zasahuje do kompetencí jiných členů rady. V posledním týdnu se například přel s radní Hanou Kordovou Marvanovou (za STAN) o výstavbě družstevního bydlení.

Praha podepíše partnerskou smlouvu s Vídní. ‚Je nám blízko a můžeme se jí inspirovat,‘ říká Hřib

Číst článek

Hřib to nepřímo odmítl. „Já osobně mám na starosti zahraniční vztahy, EU fondy a IT. Proto jsem představil nedávno prototyp nového Portálu Pražana, kde si budou moci lidé vyřídit své záležitosti s městem. Ostatní oblasti mají své gesčně příslušné radní, kteří každodenně hledají shodu s koaličními partnery na dalším rozvoji města,“ uvedl.

„Zastupitelskému klubu Pirátů záleží na vyjasnění situace s TOP 09. Žádáme proto TOP 09, aby nás její zástupci seznámili s konkrétními výhradami k práci primátora, případně s dalšími konkrétními náměty ke zlepšení vzájemné spolupráce, které si vážíme,“ píše se v usnesení klubu.

Koalice Pirátů, Spojených sil a Prahy Sobě má v 65 členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Všechny tři strany mají shodně 13 mandátů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme