Hromadná nehoda blokuje silnici R35 z Olomouce, stojí i D1. Náchod je opět uzavřen

Sníh a zhoršená viditelnost mohou za hromadné nehody na dvou důležitých silničních tazích. Rychlostní silnice R35 ve směru z Olomouce na Ostravu je neprůjezdná kvůli sérii kolizí asi 40 aut. Další havárie uzavřely i brněnskou dálnici D1. Hraniční přechod do Polska v Náchodě je opět uzavřen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič kamionu se nemohl rozjet do kopce ve Velkém Beranově na Jihlavsku. Nakonec ho musel zcouvat | Foto: Lucie Maxová

Policie pro kamiony znovu uzavřela hraniční přechod do Polska v Náchodě. Nebudou tam smět zřejmě několik hodin.

Na R35 stojí havarovaná vozidla mezi 283. a 299. kilometrem. První auta narazila kolem poledne do kamionu, který po smyku zůstal stát napříč silnicí.

Policisté napočítali celkem 12 nehod, z toho jsou tři hromadné. Hlášená jsou dvě lehká zranění. Policisté odklánějí dopravu na silnici na Přáslavice. I zde se kolona aut však pohybuje krokem. Na místě hustě sněží a vše komplikuje takzvaná bílá tma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z uzavřené silnice R35 se přihlásila reportérka Blanka Mazalová

Po 14. hodině došlo k nehodě i dalších dvou kamiónů ve směru z Ostravy, což zablokovalo dopravu i z dosud průjezdného směru.

Silnice bude uzavřená zhruba do 17. hodiny, doprava je odkloněná přes obec Přáslavice nebo na Potštát. V oblasti stále hustě sněží.

Hromadná nehoda uzavřela po poledni i dálnici D1 na 97. kilometru ve směru na Brno. V úseku se stalo asi 20 kolizí, na místě je podle prvních informací pět zraněných. Policisté dopravu odklánějí a záchranáři mají na místě autobus s teplými nápoji pro lidi, kteří tam uvízli.

Provoz na 97. kilometru dálnice D1 se začal krátce po půl čtvrté pomalu rozjíždět. Policie začala pouštět osobní auta, která krokem kličkovala mezi rozbitými vraky, auty policie a odtahových služeb. Počty zraněných nejsou dosud známy. Jeden člověk převezl vrtulník s vážným poraněním hlavy do nemocnice do Brna.

Reportéři Českého rozhlasu zjišťují podrobnosti.

Hromadné nehody na dálnicích a rychlostních komunikacích

Na Šumpersku od rána napadlo přes 20 cm nového sněhu. Silničáři jsou venku s veškerou technikou, práci jim ale začal komplikovat nárazový vítr.

„Stále sněží. K tomu se přidal vítr. Vítr nám dělá největší problémy na Maletínsku, kde udržujeme vozovky pomocí nakladačů – projede, vyčistí to a za ním, jako kdyby tam nebyl. S vypětím všech sil se to udržuje průjezdné,“ potvrdil dispečer šumperských silničářů Václav Pěček.

Moskva se po silných mrazech potýká se sněžením a zácpami

Číst článek

Husté sněžení a sílící nárazový vítr zhoršují podmínky na Vrchlabsku i Trutnovsku. O situaci na silnicích horské oblasti informuje vedoucí cestmistr trutnovské Správy a údržby silnic Milan Baxa:

„V nárazech má v horských oblastech i 50 – 60 kilometrů za hodinu, tvoří se sněhové jazyky a závěje. Je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Chvílemi není vidět ani na krok. Doporučoval bych, aby řidiči do této oblasti nevyjížděli. Jedná se o oblast Horní malé Úpy, Pec i Špindlerův Mlýn.“

Milan Baxa dodává, že problémy způsobují již tradičně kamiony na letních pneumatikách či se špatně naloženým nákladem.

Nadále jsou mimo provoz lanovky ve Špindlerově Mlýně i lanová dráha Sněžka.

Bílá tma a sněhové jazyky komplikují dopravu na Vysočině

Číst článek

Sníh zastavil i provoz na šesti železničních tratích. Namísto vlaků jezdí náhradní autobusy. Výjimkou je spojení mezi Kostelcem u Jihlavy a Telčí, kde jsou zaváté i silnice.

Patrně kvůli zasněžené výhybce vykolejil vlak na nádraží v Jablonci nad Nisou - nikdo nebyl zraněn. Mezi Mladou Boleslaví a Mělníkem uvízl v závěji osobní vlak, zůstalo v něm deset cestujících. Až do večera nepojedou vlaky mezi Rakovníkem a Kralovicemi, neprůjezdný zůstal i úsek Horní Lideč - Valašské Klobouky.

Železničářům frézování kolejí komplikuje vítr, který fouká sníh zpátky na koleje.

Eliška Pilařová, Blanka Mazalová, Zdeňka Jílková, Milan Kopecký, Martin Hromádka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme