Hromadná nehoda na D1 si vyžádala jedno úmrtí a čtyři zraněné. Plně obnovit provoz trvalo pět hodin

Při hromadné nehodě na dálnici D1 na 35. kilometru těsně před uzavírkou ve směru na Prahu zemřel v neděli odpoledne řidič kamionu. V místě těsně před uzavírkou, která trvá dva dny kvůli demolici mostu, se střetly dvě nákladní vozidla, jedno osobní auto a autobus. Novináře o nehodě informovaly policejní mluvčí Lucie Nováková, mluvčí hasičů Vladimíra Kereková a mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Ostředek (Benešovsko) (Aktualizováno: 18:35 4. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda dvou nákladních vozidel, osobního auta a autobusu si vyžádala jedno úmrtí, smrtelné zranění utrpěl řidič kamionu. | Zdroj: Twitter Policie ČR

V úseku před sjezdem na objízdnou trasu se vytvořila kolona, řidič kamionu nedobrzdil a narazil do stojících vozidel. Záchranáři odvezli do nemocnic ke kontrole bez vážnějších zranění dvě děti a dva dospělé.

Dálnice D1 se mezi 21. a 34. km na dva dny uzavřela. Důvodem je demolice mostu

Číst článek

Nehoda se stala kolem 13.15 ve zúženém úseku na 35. kilometru. „Řidič kamionu v uvedeném úseku nedobrzdil a narazil do kolony stojících vozidel a sám bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Okolnosti a příčiny nehody nyní zjišťují policisté.

Mluvčí hasičů odhadovala dobu uzavření na více než dvě hodiny. V 15.45 byl provoz obnoven v levém jízdním pruhu, bez omezení pak po úklidu vozovky krátce před 18.00.

Nehoda se stala kilometr před uzavřením dálnice. V úseku mezi 21. kilometrem (exit Mirošovice) a 34. kilometrem (exit Ostředek) nemohou auta projet od sobotního večera. V neděli se před sjezdy na objízdné trasy tvoří kolony. Plánovaná uzavírka kvůli demolici mostu přes dálnici u obce Kaliště potrvá do pondělí večer. Během 48 hodin musí dělníci odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl novinářům řekl, že za dobu, co se provádějí demolice mostů v rámci modernizace D1, tedy od roku 2013, si podobnou událost nevybavuje. „Není to nehoda v souvislosti s demolicí mostu, je to spíš otázka dojezdu do kolony a věnování se řízení,“ uvedl. Nechtěl ale předbíhat závěry policejního vyšetřování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme