Hromadné nehody ochromily dálnici na Brno

Dálnici D1 ucpala série hromadných nehod. Na kluzké vozovce mezi 15. a 20. kilometrem ve směru na Brno havarovalo asi čtyřicet aut. Policisté odkláněli dopravu už na 11. kilometru, náledí ale komplikovalo provoz i na objízdných trasách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona na dálnici | Foto: Česká televize

Auta bourala okolo osmé hodiny ranní. Podle zpravodaje Českého rozhlasu se mezi 15. a 18. kilometrem srazilo asi 40 vozidel. Vraky zablokovaly včechny tři pruhy dálnice.

K nehodám se těžko dostávaly odtahové vozy, protože situaci komplikují otáčející se řidiči. Provoz se podařilo obnovit až kolem jedné hodiny. Policisté odkláněli z dálnice již na 11. kilometru ve směru na Benešov a Jesenici.

Doprava však kolabovala i na objízdných trasách. Vozovky na Benešovsku jsou zledovatělé, s vrstvou sněhu a sjízdné jen s největší opatrností. Od nájezdů na objízdné trasy se táhly mnohakilometrové fronty.

Velké problémy nastaly i na úseku dálnice mezi 39. a 41. kilometrem ve směru na Prahu. Policisté tam evidují tři dopravní nehody a další hromadnou nehodu šesti aut. Dálnice zůstala průjezdná, ale i tam stály kolony a policie vyzývala řidiče, aby raději sjeli z dálnice a volili objízdné trasy.

Vážná dopravní nehoda osobního auta a dodávky se stala i na 100,5. kilometru ve směru na Brno. Patnáctiletého spolujezdce vrtulník převezl s těžkým zraněním do nemocnice. K dalším sériím havárií zřejmě bez vážnějších následků došlo na D1 i v blízkosti Prahy a dále na 55. kilometru ve směru na Prahu.

Komplikace hlásí policie i z jiných míst Středočeského kraje. Na rychlostní komunikaci u Pavlova na Kladensku se srazil autobus, nákladní vůz a osobní vůz Škoda Octavia. Jeden člověk utrpěl lehčí zranění. Další nehody se staly například v Jesenici u Prahy a na rychlostní komunikaci mezi Prahou a Příbramí.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka, Petr Sirotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme