Hromadné nehody ochromily dálnici na Brno

Dálnici D1 ucpala série hromadných nehod. Na kluzké vozovce mezi 15. a 20. kilometrem ve směru na Brno havarovalo asi čtyřicet aut. Policisté odkláněli dopravu už na 11. kilometru, náledí ale komplikovalo provoz i na objízdných trasách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona na dálnici | Foto: Česká televize

Auta bourala okolo osmé hodiny ranní. Podle zpravodaje Českého rozhlasu se mezi 15. a 18. kilometrem srazilo asi 40 vozidel. Vraky zablokovaly včechny tři pruhy dálnice.

K nehodám se těžko dostávaly odtahové vozy, protože situaci komplikují otáčející se řidiči. Provoz se podařilo obnovit až kolem jedné hodiny. Policisté odkláněli z dálnice již na 11. kilometru ve směru na Benešov a Jesenici.

Doprava však kolabovala i na objízdných trasách. Vozovky na Benešovsku jsou zledovatělé, s vrstvou sněhu a sjízdné jen s největší opatrností. Od nájezdů na objízdné trasy se táhly mnohakilometrové fronty.

Velké problémy nastaly i na úseku dálnice mezi 39. a 41. kilometrem ve směru na Prahu. Policisté tam evidují tři dopravní nehody a další hromadnou nehodu šesti aut. Dálnice zůstala průjezdná, ale i tam stály kolony a policie vyzývala řidiče, aby raději sjeli z dálnice a volili objízdné trasy.

Vážná dopravní nehoda osobního auta a dodávky se stala i na 100,5. kilometru ve směru na Brno. Patnáctiletého spolujezdce vrtulník převezl s těžkým zraněním do nemocnice. K dalším sériím havárií zřejmě bez vážnějších následků došlo na D1 i v blízkosti Prahy a dále na 55. kilometru ve směru na Prahu.

Komplikace hlásí policie i z jiných míst Středočeského kraje. Na rychlostní komunikaci u Pavlova na Kladensku se srazil autobus, nákladní vůz a osobní vůz Škoda Octavia. Jeden člověk utrpěl lehčí zranění. Další nehody se staly například v Jesenici u Prahy a na rychlostní komunikaci mezi Prahou a Příbramí.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka, Petr Sirotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme