Hromadně podávaných výpovědí lékařů přibývá

Výzva lékařů "Děkujeme, odcházíme" dorazila do Prahy. V Thomayerově nemocnici je dnes první z několika diskusí Lékařského odborového klubu s nespokojenými lékaři. Hromadně podávaných výpovědí přibývá, například Vysočina hlásí 80 procent lékařů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský nábor lékařů pro hromadné výpovědi

Pražský nábor lékařů pro hromadné výpovědi | Zdroj: ČTK

Vyslechnout si argumenty výzvy "Děkujeme, odcházíme" přišlo v Thomayerově nemocnici asi 50 zdravotníků. O správnosti požadavků na vyšší platy je měly přesvědčovat i známé lékařské kapacity, nikoho z nich jsem tu ale zatím neviděl, hlásil zpravodaj Radiožurnálu ve Zprávách o čtvrté.

Přehrát

00:00 / 00:00

Diskusi v pražské Thomayerově nemocnici sleduje reportér Radiožurnálu Jan Herget

Zatím mluví už asi 45 minut jen Martin Engel z Lékařského odborového klubu o hlavních nedostatcích současného systému. Zazněla i srovnání s platy a podmínkami lékařů v zahraničí.

Z diskuse, která má následovat, snad bude teprve víc jasné, v jaké míře se do akce s hromadnými výpověďmi zapojí lékaři z Prahy.

Jan Herget, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme