Hrozba přívalových dešťů se vyplnila

Předpověď meteorologů, že Českou republiku zasáhnou v noci a zítra další přívalové deště, se vyplňuje. Na většině území předpokládali silné bouřky, ojediněle s kroupami. Podle Miloše Dvořáka z Českého hydrometeorologického ústavu by deště mohly zvednout hladiny některých řek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak řekl Miloš Dvořák ČRo 1 - Radiožurnálu, lze na menších povodích očekávat dosažení 1., ojediněle i 2. stupně povodňové aktivity. Situace je vzhledem k dosavadním srážkám potenciálně nebezpečná zejména v povodí v oblasti Brd u řek Litavka, Klabava, Úslava. Částečně i na Šumavě u řek Černá a Úhlava. V neposlední řadě v povodí Ploučnice.

Prudký déšť už zatopil několik sklepů na Havlíčkobrodsku. Letní bouřka pokácela stromy na Ledečsku. Přívalové deště ochromily kolem 16. hodiny dopravu v části Brna. Bouřka s přívalovým deštěm se vpodvečer přehnala také nad částí Olomouckého kraje. Voda tam zaplavila několik sklepů. Hasiči vyjeli i k požáru domu, který zapálil blesk. Operační důstojník přerovských hasičů řekl, že přívaly dešťové vody zaplavily několik sklepů hlavně v nedalekých Hranicích. Hasiči museli navíc odklidit z tamní silnice jeden strom, který porazil silný vítr. Také prostějovští hasiči mají plné ruce práce s čerpáním vody ze zatopených sklepů hlavně v Konici. Po úderu blesku zachvátily ohnivé plameny střechu rodinného domu ve Střeni na Olomoucku.

Bouře řádila v podvečer i na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Tam zaplavila sklepy několika domů. Poprvé hasiči vyjeli k hořícímu poli u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku, potom likvidovali spadlé stromy na silnicích a čerpali vodu ze sklepů. Celkem vyjeli k více než dvaceti případům. Hasiči čistili i ucpané kanály na cestách, po kterých se valila voda. V Humpolci pak voda vnikla do výtahové šachty a sklepa domova důchodců. Nepřízeň počasí zasáhla také Třebíč a Náměšť nad Oslavou.

Aktuální předpověď počasí vysílá Český rozhlas 1 - Radiožurnál v každé své zpravodajské relaci.

Milan Kopp, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme