Hrozba teroristického útoku zeslábla

Česko postupně omezí bezpečnostní opatření, která vláda před měsícem přijala v souvislosti s informacemi tajných služeb o hrozícím útoku teroristů. Podle premiéra Mirka Topolánka v současné době riziko teroristického útoku už zemi nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turistka se ptá hlídkujících policistů | Foto: Marián Vojtek

"V dané chvíli se nezdá, že by nám hrozilo něco bezprostředně, ale nikdo vám to přesně neřekne, protože by to bylo velmi nezodpovědné," uvedl Topolánek. Jeho kabinet schválil v noci 23. září zesílení bezpečnostních opatření v Praze. Důvodem byly zprávy tajných služeb o možném útoku extrémistů.

Cílem měly být podle dostupných informací především některé židovské objekty. Policie a další specializované složky nicméně střeží i desítky dalších objektů včetně ruzyňského letiště nebo nádraží. Zesílená bezpečnostní opatření měla útočníky odradit, někteří odborníci je ale kritizovali.

Policisté ozbrojení samopaly v ulicích hlavního města tak měli odradit případné útočníky od jejich záměru. Toho se podle premiéra podařilo dosáhnout.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme