Hrozbou terorismu se bude zabývat bezpečnostní výbor sněmovny

Kvůli hrozbě teroristického útoku v Praze bude ve středu zasedat sněmovní bezpečnostní výbor. Podle jeho předsedy, Františka Bublana, současné vedení ministerstva vnitra informace o hrozbě útoku zprvu nebralo příliš vážně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní hlídka na Hlavním nádraží v Praze | Zdroj: ČTK

Proto se chce ministra vnitra Ivana Langera ptát, jak se zpravodajské informace vyhodnocovaly. Ministr Langer ale jakékoli pochybení odmítl. V České televizi také řekl, jak dlouho podle něj budou bezpečnostní opatření trvat.

"Policisté jsou tam, kde mají být, snažíme se minimalizovat zásahy do života občanů. Analyzují se případné další informace a jsme připraveni zasáhnout a zejména postupuje se podle předem stanoveného plánu, který také počítá s tím, že tato bezpečnostní opatření mohou trvat déle, než jeden nebo dva dny," zdůraznil Langer.

Zesílená bezpečnostní opatření platí v Praze od sobotního rána. Podle vlády čelí Česká republika poprvé v historii konkrétní vážné hrozbě terorismu. Na nebezpečí, které se týká výhradně hlavního města, upozornily kabinet zpravodajské služby.

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme