Hrozí samovznícení. Lidl varuje před používáním sekačky Florabest

Obchodní řetězec Lidl varuje před používáním aku sekačky značky Florabest. Hrozí u ní samovznícení. Supermarket ji prodával od 20. dubna. Lidé by měli výrobek včetně příslušenství vrátit do obchodu, a to i bez účtenky. Peníze dostanou zpátky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchod, obchodní centrum, Lidl | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Konkrétně se jedná o zelenočernou aku sekačku značky Florabest, typ FRMA 36/2 B1. Zákazníci by měli zkontrolovat štítek s číslem výrobku. U vadných sekaček je to IAN 28 22 31. Lidé ho najdou vlevo vedle klapky sběrného koše," vysvětluje mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. 

Má ušetřit peníze za elektřinu, je však nebezpečný. A neuspoří ani korunu

Číst článek

Zmíněný typ sekačky by zákazníci včetně akumulátoru neměli dále používat. Supermarket sekačku prodával od 20. dubna. Ti, kdo si vadný výrobek zakoupili, ho mohou i s příslušenstvím vrátit. Nepotřebují k tomu účtenku a mohou jít do kterékoliv pobočky obchodního řetězce Lidl. Peníze dostanou zpátky.

„V České republice bylo prodáno řádové několik stovek kusů. V současnosti výrobek již neprodáváme. O možném riziku nás informovali kolegové z německé centrály naší společnosti. Ti byli kontaktováni přímo výrobcem," upřesňuje dále mluvčí.

Zkušební testy nepomohly

Ačkoliv každý výrobek prochází před uvedením na trh testováním, kontrolami a zkušebními zkouškami, přesto se na pulty prodejen dostal. Podle vedoucího zkušební laboratoře Elektronického zkušebního ústavu Jarmila Mikulíka to může být tím, že se finální verze výrobku od testovaného prototypu často liší.

„Pokud daný prototyp, který projde zkouškou podle normy má nějaké vlastnosti a konečná sériová výroba se od toho nějak odchýlí, třeba použitím jiných materiálů, nebo se nějak lehce změní design, výrobce už ho potom nedozkouší," říká Mikulík.

„Na výrobci je, aby daný výrobek splňoval všechna kritéria. Pak podle toho, jak to nařizuje zákon, provede zkoušky sám, nebo se obrátí na dozorové úřady ve své zemi. V tomto případě jde o Německo," dodává Mikulík.

Opatření se týká jen zmíněné sekačky. Ostatní výrobky značky Florabest jsou podle společnosti Lidl v pořádku.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme