Hrubý prohrál soud a musí zaplatit skoro 290 tisíc korun

Někdejší ředitel konferenčního centra Štiřín Václav Hrubý musí svému bývalému zaměstnavateli zaplatit 286 584 korun, které si nelegálně vyplatil na odměnách. Rozhodl o tom okresní soud pro Prahu-východ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrubý si měl podle žalobce Konferenčního centra Štiřín odměny vyplácet v letech 1997 až 1999. Václav Hrubý považuje dnešní rozsudek za nespravedlivý, a proto se proti němu odvolal. Odměny vyplacené Hrubému totiž soud označil za takzvanou nenárokovou složku mzdy, kterou musí vždy schválit nadřízený orgán. On ji ale považuje za nárokovou.

Právní zástupce žalující strany, Konferenčního centra Štiřín, Jiří Nykodým byl s rozsudkem spokojen.

Václav Hrubý považuje spor za šikanování kvůli postoji, který zaujal v aféře s nepodloženým obviněním exministra Josefa Zieleniece z korumpování novinářů. Hrubý tehdy zveřejnil nahrávky telefonátů, ve kterých na něj premiérův poradce Jaroslav Novotný naléhal, aby vyrobil důkazy kompromitující Zieleniece.

Okresní soud pro Prahu-východ zároveň rozhodl, že Hrubý by měl zaplatit i úrok z prodlení ve výši 12 procent z vracené sumy, 11 646 korun za soudní poplatek a 36 300 korun za právní zastoupení. Protože se ale Václav Hrubý proti rozsudku odvolal, případem se bude zabývat ještě pražský Krajský soud.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme