Hrubý se musí omluvit a zaplatit 50 tisíc Kč

Bývalý šéf konferenčního centra Štiřín Václav Hrubý se musí omluvit někdejšímu vrchnímu řediteli provozní sekce ministerstva zahraničí Karlu Srbovi za to, že ho nazval vyděračem. Zároveň musí zaplatit 50 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který se případem zabýval v odvolacím řízení. Hrubý označil Srbu za vyděrače v listopadu 1999, a to v souvislosti s kauzou nepodloženého obvinění exministra zahraničí Josefa Zieleniece z uplácení novinářů. Na Václava Hrubého po telefonu naléhal premiérův poradce Jaroslav Novotný, aby vyrobil důkazy kompromitující Zieleniece. Novotný se zmínil o tom, že iniciátorem nátlaku je právě Srba. Toho pak Hrubý označil za vyděrače. Podle soudu tento výrok Karla Srbu společensky poškodil. Proto se musí Hrubý do třiceti dnů omluvit prostřednictvím deníku Právo formou placené inzerce. Zároveň musí zaplatit finanční satisfakci ve výši 50 tisíc korun. Proti rozsudku Vrchního soudu se už není možné odvolat.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme