Hučín dostal výpověď z BIS, ale bude se bránit

Důstojník olomoucké expozitury BIS, bývalý politický vězeň a disident Vladimír Hučín obdržel výpověď ze služeb civilní kontrarozvědky. Sám Hučín, kterému vedení BIS důvod výpovědi nesdělilo, se domnívá, že tajnou službu musí opustit pro svůj nekompromisní postoj vůči levicovému extrémismu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hučínovi, který ve službách BIS pracoval téměř deset let, vedení kontrarozvědky už počátkem ledna odebralo osvědčení získané při prověrkách a důstojník musel odevzdat rozpracované spisy i zbraň.

Podle Hučína se také některým lidem nelíbí, že při svých rehabilitačních procesech veřejně odkrývá propojení současných prominentů s bývalou StB. Kapitán BIS dnes také uvedl, že se proti výpovědi odvolá a případně se bude bránit u soudu.

Ředitel BIS Jiří Růžek nedávno řekl, že kontrarozvědka má pro rozhodnutí odstavit pracovníka od zpravodajské práce vždy pádné důvody. V případě Hučínova odvolání je však neuvedl.

Podle Petra Částečky, který až do svého odvolání v září loňského roku působil osm let ve funkci ředitele olomoucké expozitury BIS, patřil kapitán Vladimír Hučín k nejlepším a nejpracovitějším pracovníkům tajné. Petr Částečka také povrdil, že ještě za jeho působení ve funkci ředitele existovaly signály naznačující fakt, že některým lidem na odvolání Hučína z BIS velmi záleží.

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme