Hučín obviněn z dalších dvou trestných činů

Vyšetřovatel rozšířil obvinění bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína o další dva trestné činy. Dosud byl stíhaný za nedovolené ozbrojování, neuposlechnutí rozkazu, ohrožování utajovaných skutečností a neoprávněné nakládání s osobními údaji. Ode dneška je podežřelý ještě ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a z šíření poplašné zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českému rozhlasu to řekl šéf vyšetřovatelů Martin Hádek. V případě prokázání obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele mu hrozí až 10 let vězení.

Hučínův obhájce Stanislav Devátý považuje za skandální, že se o dalších obviněních svého klienta dozvěděl od Českého rozhlasu a nikoliv od vyšetřovatelů. Považuje to za důkaz podjatosti a neobjektivnosti orgánů činných v trestním řízení. Podle něj by orgány měly ještě zvážit, zda v této věci dále rozhodovat.

Hučín je už několik týdnů v pankrácké vazební věznici. Tam ho dnes navštívil předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS Jan Klas z ODS. Sedmdesátiminutového rozhovoru byla přítomna také přerovská státní zástupkyně. Schůzka ale nepřinesla žádné konkrétní závěry. Do tří týdnů se znovu sejde sněmovní komise pro kontrolu tajné služby. Jednání by se mohl podle Jana Klase zúčastnit také ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš. Ten má podle něj jiné možnosti než státní zástupkyně. V předvolání ministra nevidí nic nestandardního.

Úkolem komise je zjistit, jestli v kauze Hučín tajná služba nepochybila. Pokud něco takového výjde najevo předá komise konkrétní případ státnímu zástupci, aby celou věc prověřil.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme