Hučína přerovský soud zprostil obvinění

Přerovský soud zprostil disidenta Vladimíra Hučína obžaloby ze 70. let. Okresní soud v Přerově rozhodl, že bývalý příslušník BIS Vladimír Hučín byl odsouzen komunistickou justicí za nedovolené ozbrojování protiprávně. Státní zástupce i Hučín, který obnovu procesu inicioval, aby očistil své jméno, si ponechali lhůtu k odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín před soudem | Foto: Vladislav Galgonek

Bývalého disidenta stíhala tajná služba pro podezření z přípravy atentátu v polovině 70. let. Obnovením procesu chtěl Hučín především očistit své jméno. "Ti exponenti komunistického režimu jsou na mnohem významnějších místech, než byli v minulosti a právě v souvislosti s obnovou těch soudních jednání na to chci upozornit." Vladimír Hučín je přestoí rozhodnutý odvolat se i proti dnešnímu rozsudku. S tím ale Hučín nesouhlasí. Lhůtu na rozmyšlenou si ponechal i státní zástupce Rudolf Volek. "Já jsem navrhoval, aby byl zproštěn obžaloby, protože bylo prokázáno, že tu jednu zbraň měl, ale v době, kdy se to stalo, to nebylo trestným činem."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme