Hučínův advokát vidí málo usvědčujících důkazů

Obhájce bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína, který čelí obvinění ze dvou trestných činů, chce dostat svého klienta z vazební věznice. Podle Milana Hulíka obvinění z trestného činu neuspolechnutí rozkazu, kterého se měl Hučín dopustit tím, že odmítl rozkrýt síť svých informátorů, jeho klient nepopírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Advokát sám toto neuposlechnutí vnímá jako důsledek vnitřních bojů v civilní kontrarozvědce. Hulík bude po vyšetřovateli požadovat zastavení stíhání v bodě nedovoleného ozbrojování, pro které podle něj není dostatek důkazů. V obvinění se podle něj neuvádí, na základě čeho byly nalezené látky prohlášeny za výbušniny. V protokolu o domovní prohlídce o tom totiž podle něj není ani slovo.

K druhému obvinění z neuposlechnutí rozkazu, kterého se bývalý kapitán civilní kontrarozvědky měl dopustit tím, že odmítl rozkrýt síť svých spolupracovníků, Milan Hulík dodává, že toto obvinění Hučín nepopírá.

Podle advokáta probíhá vyšetřování policie korektně, ovšem některé informace k případu Hučín označil za „zbytečně nafouknuté“. Například se směšují dvě různá obvinění: Hučín byl obviněn z nedovoleného ozbrojování, ale ne v souvislosti s přerovskými výbuchy.

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme