Hulinský podle protikorupčního fondu podváděl s finančními dary

Nadační fond proti korupci podal trestní oznámení na poslance a pražského zastupitele za ČSSD Petra Hulinského. Hulinský se měl dopustit trestných činů podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s penězi pro lidi s ochrnutým svalstvem. Finanční dary měly údajně směřovat jinam, Hulinský ale jakékoliv pochybení odmítá. Případem se teď bude zabývat policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK pražské ČSSD k aktuální situaci v koalici na pražské radnici, předseda pražské ČSSD Petr Hulinský

TK pražské ČSSD k aktuální situaci v koalici na pražské radnici, předseda pražské ČSSD Petr Hulinský | Foto: Filip Jandourek

Protikorupční nadace provedla ve věci také vlastní šetření. Její zakladatel Karel Janeček je přesvědčen, že by měl Petr Hulinský odejít z politiky.

„Já věřím tomu, že odejde, protože to je až tak markantní věc, že to snad každému člověku se musí otevřít kudla v kapse, když to řeknu takhle jako srovnání, takže to si myslím, že odejde. Já doufám, že to dopadne tak, že pana Hulinského se podaří usvědčit tak, jak říkám, aby za své činy pykal i zásadním způsobem,“ říká.

Nadační fond proti korupci se tak připojil k místopředsedovi ČSSD Jiřímu Dienstbierovi, který vyzval Hulinského k odchodu z politiky už včera.

Poslanec a pražský zastupitel Dienstbierovi vzkázal, aby přemýšlel sám o sobě. Hulinský totiž odmítá, že by nemocné lidi okrádal.

„Já si myslím, že to je součást diskreditace mojí osoby. Jako já mám svědomí čisté,“ brání se.

Martin Drtina, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme