Hurikán Katia nejspíš ovlivní koncem týdne počasí v Česku

Hurikán Katia, který se v pátek vytvořil východně od karibských ostrovů, by mohl podle Českého hydrometeorologického ústavu ovlivnit i počasí v Česku. Zatím však není jasné, na jaké počasí se máme připravit. Existují dvě rozdílné možnosti podle toho, kam si hurikán namíří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurikán Katia nad Atlantikem na družicovém snímku ze 4. září 2011 | Foto: Reuters

Podle oficiální předpovědi čekáme ve čtvrtek a v pátek počasí s velkou oblačností, občas s přeháňkami a teploty od 15 do 19 stupňů. O víkendu by se mělo počasí vylepšovat, tento vývoj je ale nejistý.

Meteoroložka Milena Fenebauerová počítá na víkend s optimistickou i pesimistickou variantou: „Ta optimistická varianta počítá s tím, že by bylo teplé počasí, slunečné, Katia by dorazila nad Island a tam by se vyplňovala. Do střední Evropy by proudil teplý vzduch od jihozápadu a odpolední teploty by stoupaly ještě nad 20 stupňů Celsia.“

Podle horší varianty by si Katia namířila přes Atlantik nad Skandinávii, a k nám by mohl pronikat studený vzduch od severozápadu až severu. „Tak bychom měli počasí s velkou oblačností a také podstatně chladnější,“ dodává Fenebauerová.

Hurikán Katia, který je momentálně v Atlantiku a míří ke Spojeným státům, zatím dosahuje druhého stupně na Saffirově-Simpsonově stupnici a měl by ještě zesílit.

Alžběta Havlová, Jakub Šídlo, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme