Hušák nemusí platit 2 miliony korun ani se omlouvat ČUS, rozhodl soud

Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák nemusí platit dva miliony korun České unii sportu. Nebude se ani omlouvat za údajné poškození svazu a českého sportu. Rozhodl o tom dnes Městský soud v Praze. Verdikt není pravomocný. ČUS se chce proti němu odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exšéf Sazky Aleš Hušák | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Je to pouze prvoinstanční rozhodnutí, rozsudek není pravomocný. My samozřejmě využijeme všech právních možností a odvoláme se proti němu,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí ČUS Angelika Tichá.

Česká unie sportu, dříve Český svaz tělesné výchovy, požadovala od bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka omluvu v doporučeném dopise a dva miliony korun.

„Pověst byla poškozena tím, že vycházely články, že ČSTV ztratila důvěru, že je bez peněz, že má pošramocenou pověst, chodí uličkou hanby, a to vše v důsledku konání pana doktora Hušáka,“ vysvětlil právník ČUS Aleš Rozehnal.

Bývalý šéf Sazky neuměl podle žaloby hospodařit, a to i v době, kdy měla firma problémy se splácením úvěrů za vysočanskou arénu. Hušák údajně utrácel za pozemky, poradenské služby, soukromé letadlo nebo osobního řidiče a kuchaře.

Sportovní unie si v žalobě stěžovala také na to, že jako většinový akcionář neměl svaz dostatečné informace o hospodaření loterijní společnosti.

Soud, Aleš Hušák a Klára Samková | Foto: Filip Jandourek

Hušák dnes o případu poprvé vypovídal před soudem. Žalobu označil za nesmyslnou a popřel, že by stál za krachem Sazky.

Všechny důležité materiály podle něj procházely schvalovacím kolečkem uvnitř firmy. Každý měsíc prý byl k dispozici rozbor o jejím hospodaření, který měl 300 stran. Sazka podle něj dopadla špatně kvůli útoku finančních skupin, které chtěly společnost získat.

Spor mezi Hušákem a ČUS nekončí, protože unie se chce proti rozsudku odvolat. Po Hušákovi navíc v jiné žalobě žádá více než 950 milionů korun jako náhradu škody a ušlý zisk.

ČSTV byl většinovým vlastníkem základního kapitálu Sazky v hodnotě zhruba 2,1 miliardy korun až do jejího krachu na jaře roku 2011. Konkurz na Sazku byl poté vyhlášen koncem května. Firmu získaly skupiny PPF a KKCG, které ve výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy korun.

Kauza Hušák | Foto: Český rozhlas

Veronika Sedláčková, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme