Hušák nemusí platit 2 miliony korun ani se omlouvat ČUS, rozhodl soud

Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák nemusí platit dva miliony korun České unii sportu. Nebude se ani omlouvat za údajné poškození svazu a českého sportu. Rozhodl o tom dnes Městský soud v Praze. Verdikt není pravomocný. ČUS se chce proti němu odvolat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exšéf Sazky Aleš Hušák

Exšéf Sazky Aleš Hušák | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Je to pouze prvoinstanční rozhodnutí, rozsudek není pravomocný. My samozřejmě využijeme všech právních možností a odvoláme se proti němu,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí ČUS Angelika Tichá.

Česká unie sportu, dříve Český svaz tělesné výchovy, požadovala od bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka omluvu v doporučeném dopise a dva miliony korun.

„Pověst byla poškozena tím, že vycházely články, že ČSTV ztratila důvěru, že je bez peněz, že má pošramocenou pověst, chodí uličkou hanby, a to vše v důsledku konání pana doktora Hušáka,“ vysvětlil právník ČUS Aleš Rozehnal.

Bývalý šéf Sazky neuměl podle žaloby hospodařit, a to i v době, kdy měla firma problémy se splácením úvěrů za vysočanskou arénu. Hušák údajně utrácel za pozemky, poradenské služby, soukromé letadlo nebo osobního řidiče a kuchaře.

Sportovní unie si v žalobě stěžovala také na to, že jako většinový akcionář neměl svaz dostatečné informace o hospodaření loterijní společnosti.

Soud, Aleš Hušák a Klára Samková | Foto: Filip Jandourek

Hušák dnes o případu poprvé vypovídal před soudem. Žalobu označil za nesmyslnou a popřel, že by stál za krachem Sazky.

Všechny důležité materiály podle něj procházely schvalovacím kolečkem uvnitř firmy. Každý měsíc prý byl k dispozici rozbor o jejím hospodaření, který měl 300 stran. Sazka podle něj dopadla špatně kvůli útoku finančních skupin, které chtěly společnost získat.

Spor mezi Hušákem a ČUS nekončí, protože unie se chce proti rozsudku odvolat. Po Hušákovi navíc v jiné žalobě žádá více než 950 milionů korun jako náhradu škody a ušlý zisk.

ČSTV byl většinovým vlastníkem základního kapitálu Sazky v hodnotě zhruba 2,1 miliardy korun až do jejího krachu na jaře roku 2011. Konkurz na Sazku byl poté vyhlášen koncem května. Firmu získaly skupiny PPF a KKCG, které ve výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy korun.

Kauza Hušák | Foto: Český rozhlas

Veronika Sedláčková, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme