Ručně psaná cedule u oprav na Žižkově? Lidová tvořivost, odmítá kritiku dopravní podnik

Na sociálních sítích se objevily po zahájení oprav v ulici Husitská fotografie ručně napsané cedule, která informuje Pražany o dopravních změnách v době oprav. Někteří lidé v komentářích kritizují Prahu především za její vzhled a za to, že je psaná jen v češtině. Pražský dopravní podnik ale jakoukoli spojitost s touto podobou sdělení odmítá. Jde podle něj o lidovou tvořivost.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„ZST Husinecká přemístěna o 200 m vpřed do tramvajové zastávky Husinecká,“ informovala ručně psaná, výrazně žlutá cedule pověšená na autobusové zastávce na pražském Žižkově, kde v pondělí začaly rozsáhlé opravy vozovky a chodníků.

Někteří lidé pak fotografii sdíleli na sociálních sítích s ironickými komentáři namířenými proti hlavnímu městu. „Tyhle home made cedulky by si měla Praha patentovat,“ napsala na twitteru například uživatelka Karolína Drbohlavová.

„Smart City pod vedením primátorky Krnáčové,“ kritizovala se stejnou fotografií na twitteru primátorku Adrianu Krnáčovou z ANO první místopředsedkyně ODS a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Lidová tvořivost

Dopravní podnik, který má informování veřejnosti v tomto případě na starosti, ale jakoukoli kritiku odmítá. Cedule totiž není jeho.

Tramvaje i autobusy se na Žižkově zpožďují i ve středu. 'Krnáčová by měla situaci řešit,' říká Babiš

Číst článek

„Dopravní podnik Praha tuto ceduli na zastávku neumisťoval. Není to informace, kterou bychom tam dávali my. Zcela jistě jde v tomto případě o lidovou tvořivost,“ říká pro server iROZHLAS.cz Hana Pohanová z pražského dopravního podniku.

Sdělení na žluté tabuli je podle ní sice pravdivé, podobné informování je ale prý spíše kontraproduktivní.

„Informace je pravdivá, ale určitě to není ve vizuálu dopravního podniku,“ vysvětluje. „V co nejkratší době jsme zastávku označili standardní informací v naší grafice,“ dodává.

Zároveň odmítá spekulovat, zda tam někdo ceduli umístil kvůli nedostatečné přehlednosti. „Situace tam není natolik nepřehledná, aby tam musela být takováto lidová tvořivost,“ poznamenává Pohanová.

Pokud by na takovou ceduli pracovníci dopravního podniku narazili, pak by ji ze zastávky odstranili, sdělila.

Dopravní podnik podle ní informuje Pražany o opravách Husitské ulice několika způsoby.„Jsou to informační tabule, na kterých jsou mapky a schémata. Dále jde o informace na zastávkách dotčených linek v dané oblasti a nejméně tři zastávky před a za dotčeným úsekem. Také jsme v průběhu pondělí a úterý měli na Florenci a Ohradě informátory,“ vyjmenovává.

„K informování slouží také webové stránky www.dpp.cz a naše účty na sociálních sítích, tedy na facebooku a twitteru,“ doplňuje Pohanová.

Kolaps

Uzavírky na Žižkově způsobily na začátku týdne v metropoli dopravní kolaps. V kolonách se desítky minut zdržela jak osobní auta, tak linky městské hromadné dopravy.

Informační cedule pražského dopravního podniku ohledně dopravních změn na Žižkově | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Oprava 670 metrů dlouhého úseku Husitské mezi křižovatkou s Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím má trvat do konce letošního listopadu. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy, do opravovaného úseku mohou pouze chodci. Předpokládané náklady na úpravy Husitské ulice jsou 70 milionů korun.

Podobná fotografie, jako byla ta z oprav na Žižkově, se na sociálních sítích objevila také na začátku roku během uzavírky Libeňského mostu. Na tramvajové zastávce Dělnická tehdy někdo fixou rovněž dopsal informace o uzavírce a dopravních změnách.

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme