Hutnická zdravotní pojišťovna a pojišťovna Agel připravují fúzi

Zdravotní pojišťovna Agel se sloučí s Hutnickou zaměstnaneckou pojišťovnou. Pokud fúzi schválí ministerstvo zdravotnictví, začnou pojišťovny společně fungovat od 1. července pod značkou HZP. Vznikne tak nejsilnější regionální pojišťovna s počtem 430.000 klientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loga pojišťoven

Zdravotní pojišťovna Agel zanikne po jednom roce existence, kdy získala 64.000 klientů. Jak upřesnil generální ředitel Agelu Vladimír Mata, pojišťovna skončí z pragmatických důvodů. Kvůli recesi by se dále nemohla rozvíjet bez velkých investic a návratnost by přitom byla nejistá.

"Další rozvoj, tak aby pojišťovna získala určitou sílu, dostatečný počet pojištěnců, vybudovala síť kontaktních míst, takovéto záležitosti jsou finančně velmi nákladné. Toto také může být jeden z důvodů," dodává Mata.

Klientů obou pojišťoven by se fúze nijak neměla dotknout. Jak Vladimír Mata doplnil, platí to také o zaměstnancích pojišťovny Agel. "Sloučená organizace v podstatě využije služeb stávajících zaměstnanců, žádné propouštění se tedy nepřipravuje," podotkl.

Spojená pojišťovna může lépe čelit dopadům krize, říká ředitel Hutnické zaměstnanecké pojišťovny Zdeněk Vrožina. Podle něj je důvodem sloučení také neustálé oddalování reformy zdravotnictví.

"Můj názor je, že reforma zdravotnictví je v této chvíli u ledu a ještě několik let bude. Ve veřejném prostředí budou silné tendence ke spojování zdravotních pojišťoven a my jsme nakonec první zdravotní pojišťovny, které na to nějakým způsobem reagují," vysvětluje Vrožina.

Podle zástupců pojišťoven není žádný důvod k tomu, aby ministerstvo zdravotnictví fúzi k 1. červenci neschválilo. Po tomto datu by tak měli současní klienti pojišťovny Agel dostat domů poštou kromě průvodního dopisu také novou kartu pojištěnce.

Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme