Hvězdou Hradozámecké noci je zámek Hořovice

Kromě nočních prohlídek si na vybraných hradech a zámcích mohou jejich návštěvníci užít koncert nebo divadelní představení. Státní zámek v Hořovicích se představí doslova v jiném světle. Chystá totiž komponované nasvícení objektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Hořovice (Střední Čechy - západ - 02) | Foto: CzechTourism

„Uděláme osvětlení bílým světlem, ale jednotlivá svítidla budou měnit teploty chromatičnosti a bude se to nenápadně přesouvat mezi křídly zámku,“ říká Hynek Bartík, specialista na venkovní osvětlení objektů.

Právě Hořovice budou jakýmsi centrem letošního pilotního ročníku Hradozámecké noci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Evy Rajlichové o Hradozámecké noci

„Hořovice byly ještě před několika lety objektem, který vůbec nežil. Mají velký potenciál nabídnout návštěvníkům mnoho a my věříme, že toto je způsob, jak na Hořovice upozornit,“ vysvětluje Milan Svoboda z Národního památkového ústavu.

Objektů participujících na Hradozámecké noci je opravdu hodně. V bezprostřední blízkosti Hořovic jsou to například hrady Žebrák, Točník a Křivoklát. Celou noc budou otevřeny také hrad Karlštejn nebo soukromý zámek Loučeň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Milana Brunclíka o tom, co připravuje zámek Hrubý Rohozec.mp3

Zámek Hrubý Rohozec u Turnova se vrátí do doby krátce po konfiskaci. Návštěvníky proto čeká i politická přednáška, kterou prohlídky povinně začínaly. Kromě průvodce soudruha Kalného je přivítají i svazačky a milicionáři.

„Máme zkušenosti s nočními prohlídkami, které byly vždy návštěvnicky úspěšné. Naši průvodci budou mít prodlouženou pracovní dobu, ale za to bude zvýšená tržba. Takže tato akce nebude finančně náročnější než běžný provoz,“ dodává jedna z organizátorek Kateřina Šrámková.

Na rozdíl od podobně koncipované Muzejní noci se ale na hradech a zámcích bude platit vstupné. Podrobnosti k celé akci najdete na www.hradozameckanoc.cz.

Petr Kološ, Milan Brunclík, Eva Rajlichová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme