Hvězdy na Vltavě by měly vynést několik miliónů

Výtěžek z dnešního benefičního koncertu Hvězdy na Vltavě, který se uskuteční dnes večer v Praze u Jiráskova mostu a který vysílají první program České televize a Český rozhlas 1 - Radiožurnál, bude věnován na povodňové konto obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Žbirka: Modrý album | Foto: Archiv ČRo

Jak uvedl finanční ředitel sdružení Jan Kamenický, nejvíce peněz se očekává od diváků, kteří během přímých přenosů koncertu - který vysílají první program České televize a Český rozhlas 1 - Radiožurnál - mohou přispět prostřednictvím mobilních telefonů.

Předpokládáme, že by se mělo vybrat řádově aspoň několik miliónů korun Není to ani prostřednictvím koupě lístků. Ta hlavní finanční část by měla přijít prostřednitvím používání benefiční Žluté linky a prostřednictví krátkých SMS zpráv, které bude možné zasílat během koncertu a domníváme se, že tam by se několik miliónů sejít mělo."

S nějakým speciálním využití těchto prostředků se nepočítá. Výtěžek bude využit stejně, jako dosavadní nasbírané peníze. "Ta pomoc může mít různé formy. Ve většině případů to bude finanční pomoc. Bude se jednat o formy vázaných darů. V některých případech, kde budeme mít pocit, že pro ty rodiny je obtížné, aby si samy zajistily napříkad stavební práce, tak ta pomoc může mít i charakter stavebních úprav, které budou dělat námi nasmlouvané firmy."

V západních Čechách už se začínají podepisovat první smlouvy "a zejména ve spojení s Českou katolickou charitou se domnívám, že ten systém má docela dobrou šanci, aby fungoval."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme