Hydrometeorologové vydali varování pro osm krajů

Hladiny českých řek budou podle předpovědí dál stoupat. V Královéhradeckém platí povodňová bdělost, s vysokým rizikem vzniku povodní musí počítat ve Středočeském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém a Olomouckém kraji. Na Vysočině a v Jihomoravském kraji pak meteorologové vyhlásili extrémní stupeň nebezpečí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdymadla

zdymadla | Foto: Jan Rosenauer

Druhý stupeň povodňové aktivity platil dnes ráno na řece Úslavě v Prádle na jižním Plzeňsku. Podle pracovníků povodí Vltavy za to mohou rybáři, kteří upouštějí hladinu Žinkovského rybníka. Ve Žídrci má Úslava první povodňový stupeň. Ostatní řeky v Plzeňském kraji jsou zatím bez povodňových stupňů

Hladiny řek by kvůli srážkám, teplému větru a dalšímu tání sněhu mohly opět stoupat k večeru a zítra. Týká se to většiny řek, zejména ale Úslavy, Klabavy a přítoků Mže a Radbuzy.

Na vysočině žádné velké záplavy zatím nehrozí. Situaci by ale mohl změnit vydatnější déšť, který meteorologové předpovídají na dnešní odpoledne. Na třetí stupeň povodňové aktivity by se ještě dnes mohla dostat řeka Balinka, chybí jí k tomu jen asi 20 centimetrů. Podle nejnovějších informací se už na některých místech vylila z břehů a zatopila několik sklepů. Okolí řeky ale naštěstí není příliš obydlené, takže by už voda neměla víc škodit.

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Irena Šarounová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme