Pražští hygienici prověřovali protikoronavirová opatření v barech. Rozdali pokuty za 12 tisíc

Asi 15 procent lidí zkontrolovaných policisty a hygieniky v noci na sobotu v barech a tanečních klubech v Praze porušilo protiepidemická opatření. Vyplývá to z informací na webu pražské hygienické stanice. Zkontrolovali zhruba 170 lidí, z nichž 24 dostalo na místě pokuty celkem za 12 tisíc korun. Jeden přestupek pak postoupili do správního řízení, kde hrozí vyšší sankce.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barmanka

Barmanka | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Během noci na sobotu provedli policisté a hygienici pět kontrol. „Primárně se zaměřili na kontrolu nočních barů, hudebních a tanečních klubů v širším centru metropole,“ uvedli hygienici.

Desítky nakažených na střeše Kotvy? Trasování šíření koronaviru komplikuje ‚přebíhání‘ mezi kluby

Číst článek

Lidé podle nich porušovali hlavně opatření, které vyžaduje prokázání bezinfekčnosti při vstupu do barů, restaurací, klubů a podobných zařízení. Při vstupu je potřeba doložit, že člověk má aspoň 14 dní po podání poslední dávky očkování proti nemoci covid-19, nebo předložit negativní test, případně prokázat prodělání covidu-19 před méně než 180 dny.

Hygienici a policisté narazili při kontrole také třeba na porušení zákazu tance a shlukování hostů nebo nedodržení rozestupů 1,5 metru mezi stoly a maximálního počtu čtyř hostů u jednoho stolu. Na některých místech byl také nedostatek dezinfekčních prostředků pro zákazníky nebo hosté nebyli při vstupu dostatečně informování o nutnosti dodržovat opatření.

Podrobnější popis aktuálně platných protiepidemických opatření mohou lidé najít na vládním webu Covid portál.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme