Sportovci bez roušek, konec limitu pro koupaliště. Moravskoslezští hygienici ruší některá opatření

Moravskoslezští hygienici zmírnili některá protiepidemická opatření. Mění například pravidla pro provoz koupališť – zrušili tak dosud stanovený maximální limit 500 lidí. Změn se dočkají i sportovci, kteří budou moci sundat roušky při hromadných akcí i uvnitř budov během tréninků i soutěží. Vyplývá to z informací, jež hygienici zveřejnili na svých webových stránkách. Opatření vejdou v platnost od pátečního poledne.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Pro koupaliště v Moravskoslezském kraji zůstává limit deseti metrů čtverečních na osobu (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

„V případě umělých koupališť byla stanovena jednotně kapacita všech umělých koupališť, která bude odrážet velikost daného umělého koupaliště, a to tak, že se vypouští maximální počet osob 500, nicméně zůstává zachován limit v podobě deseti metrů čtverečních na osobu,“ uvedli ve čtvrtek hygienici. Podle nich provozovatel musí zajistit osobu, která bude na stanovená pravidla dohlížet. Chybět na koupalištích nesmí dezinfekce rukou pro personál i návštěvníky.

Kolik sousedů má koronavirus? Města se poprvé od začátku pandemie dostanou k datům o nakažených

Číst článek

Rozvolnění opatření se dočkají také sportovci, kteří si budou moci sundat roušky nejen na hromadných akcích, ale také ve vnitřních prostorách. „V případě venkovních hromadných akcí a v případě vnitřních prostor se nově stanoví výjimka z nošení roušek pro sportovce v rámci organizovaného tréninku nebo zápasu, soutěže a podobně,“ napsali moravskoslezští hygienici.

Specifikována byla i opatření pro sociální zařízení, kde není možné přijmout klienta bez negativního testu na covid-19. Ředitelka krajských hygieniků Pavla Svrčinová už ve středu řekla, že hygienici tak chtěli vyjít vstříc například krizovým centrům, kde lidé potřebují přenocovat jen krátkodobě. Povinnost mít negativní test je tak v zařízeních s dlouhodobým pobytem, jako jsou například domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem či chráněné bydlení.

„Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje nadále situaci v celém kraji monitoruje a denně vyhodnocuje a je připravena sáhnout k dalším úpravám mimořádných opatření, pokud to situace umožní, nebo naopak přistoupit k jejich zpřísnění, bude-li to z hlediska prevence infekce nezbytné,“ uvedli hygienici.

V Moravskoslezském kraji přibylo ve středu 75 lidí nakažených koronavirem. Je to podobný počet jako o den dříve, kdy přírůstek činil 77 případů. Nárůst ve středu zaznamenaly všechny okresy. Celkem už v regionu covidem-19 od počátku pandemie onemocnělo 4747 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme