Sportovci bez roušek, konec limitu pro koupaliště. Moravskoslezští hygienici ruší některá opatření

Moravskoslezští hygienici zmírnili některá protiepidemická opatření. Mění například pravidla pro provoz koupališť – zrušili tak dosud stanovený maximální limit 500 lidí. Změn se dočkají i sportovci, kteří budou moci sundat roušky při hromadných akcí i uvnitř budov během tréninků i soutěží. Vyplývá to z informací, jež hygienici zveřejnili na svých webových stránkách. Opatření vejdou v platnost od pátečního poledne.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro koupaliště v Moravskoslezském kraji zůstává limit deseti metrů čtverečních na osobu (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

„V případě umělých koupališť byla stanovena jednotně kapacita všech umělých koupališť, která bude odrážet velikost daného umělého koupaliště, a to tak, že se vypouští maximální počet osob 500, nicméně zůstává zachován limit v podobě deseti metrů čtverečních na osobu,“ uvedli ve čtvrtek hygienici. Podle nich provozovatel musí zajistit osobu, která bude na stanovená pravidla dohlížet. Chybět na koupalištích nesmí dezinfekce rukou pro personál i návštěvníky.

Kolik sousedů má koronavirus? Města se poprvé od začátku pandemie dostanou k datům o nakažených

Číst článek

Rozvolnění opatření se dočkají také sportovci, kteří si budou moci sundat roušky nejen na hromadných akcích, ale také ve vnitřních prostorách. „V případě venkovních hromadných akcí a v případě vnitřních prostor se nově stanoví výjimka z nošení roušek pro sportovce v rámci organizovaného tréninku nebo zápasu, soutěže a podobně,“ napsali moravskoslezští hygienici.

Specifikována byla i opatření pro sociální zařízení, kde není možné přijmout klienta bez negativního testu na covid-19. Ředitelka krajských hygieniků Pavla Svrčinová už ve středu řekla, že hygienici tak chtěli vyjít vstříc například krizovým centrům, kde lidé potřebují přenocovat jen krátkodobě. Povinnost mít negativní test je tak v zařízeních s dlouhodobým pobytem, jako jsou například domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem či chráněné bydlení.

„Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje nadále situaci v celém kraji monitoruje a denně vyhodnocuje a je připravena sáhnout k dalším úpravám mimořádných opatření, pokud to situace umožní, nebo naopak přistoupit k jejich zpřísnění, bude-li to z hlediska prevence infekce nezbytné,“ uvedli hygienici.

V Moravskoslezském kraji přibylo ve středu 75 lidí nakažených koronavirem. Je to podobný počet jako o den dříve, kdy přírůstek činil 77 případů. Nárůst ve středu zaznamenaly všechny okresy. Celkem už v regionu covidem-19 od počátku pandemie onemocnělo 4747 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme