Hygienici nejsou jen úředníci, ale i lékaři. Poukazuje na to nový hlavní hygienik Valenta

Michaela Víta dnes střídá ve funkci dosavadní šéf liberecké hygieny Vladimír Valenta. Před týdnem ho na návrh ministra zdravotnictví jmenovala vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel liberecké krajské hygieny Vladimír Valenta by se mohl stát novým hlavním hygienikem ČR | Zdroj: ČTK

Valenta chce ukázat, že hygienici nejsou jen státní úředníci, ale i lékaři. Podle něj by také měli víc komunikovat s celníky a potravinářskou inspekci.

„Tento dozor musíme dělat tak, aby byl více flexibilní, aby dokázal reagovat rychleji na některé podněty, které přicházejí nejenom z monitoringu zdravotního stavu, který nám říká, jak velký a kde je zdravotní problém, ale třeba i na další podněty, právě třeba od celníků nebo od státní zemědělské potravinářské inspekce,“ říká Valenta.


Nového hlavního hygienika navrhl ministr zdravotnictví Leoš Heger. Podle něj je 53letý Valenta odborníkem na svém místě. Svoje schopnosti prý prokázal například při zvládnutí ničivých záplav, které postihly Liberecko.

Dlouholetého hlavního hygienika Michaela Víta v pondělí odvolal ministr zdravotnictví Leoš Heger. Víta policisté v březnu obvinili pro podezření ze zneužití pravomocí a porušení povinností při správě cizího majetku.

Vít se podle svého dřívějšího vyjádření cítí nevinen a věří, že vyšetřování to potvrdí. Pokud by se mu však vina prokázala, hrozí mu až deset let vězení.

Lenka Jansová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme