Hygienici se zaměřili na stánky s občerstvením. A objevili nedostatky

Kontroly hygieniků odhalily problémy v některých stáncích s rychlým občerstvením. Například v Královéhradeckém kraji už od začátku prázdnin udělili pokuty za několik tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánek s občerstvením | Foto: Jan Rosenauer

Při kontrolách stánků s rychlým občerstvením hygienici našli prošlé uzeniny i špínu. Problémy byly také se správnou teplotou v chladničkách.

"Nacházíme špínu ve stánku nebo špinavý pracovní oděv personálu. Často také provozovatelé nemívají doklad o kvalitě vody," říká Veronika Krejčí z Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

Pokut hygienici udělili hned několik. "Ve čtvrtině případů byly uděleny sankce v celkové hodnotě šest a půl tisíce korun."

Podle hygieniků se ale situace nijak neliší od minulých sezón, kontroly budou i v Královéhradeckém kraji dál pokračovat.

V Ústí nad Labem o letošních prázdninách už zkontrolovali téměř šedesát stánků s občerstvením. Udělili osm pokut v celkové výši 11 tisíc korun, žádný stánek ale nebyli nuceni zavřít.

Nejčastější prohřešky stánkařů byly opět v osobní i provozní hygieně a ve špatném skladování potravin.

Články na podobné téma:
Jihočeští hygienici zesílili kontroly dětských táborů
Hygienici na Děčínsku kontrolují studny zdarma
Hygienici nedoporučují koupání v jihočeských vodách
Hygienici kontrolovali restaurace na Českolipsku

Marika Táborská, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme