Na postu hlavní hygieničky končí Gottvaldová. Vystřídá ji šéfka středočeské hygieny Rážová

Vláda se rozhodla, že vymění hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou. Radiožurnálu to potvrdil zdroj z Úřadu vlády. V roce 2016 na postu hlavního hygienika vystřídala Vladimíra Valentu. Post získá dosavadní ředitelka středočeské hygieny Jarmila Rážová. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 15:07 12. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jarmila Rážová | Foto: Pavel Kozler | Zdroj: Český rozhlas

„Vláda pověřila doktorku Jarmilu Rážovou výkonem funkce hlavní hygieničky České republiky,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová.

Důvodem odvolání bylo podle premiéra Andreje Babiše (ANO), že „paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici“. Hlasování kabinetu bylo podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jednomyslné.

O konci Gottvaldové ve funkci média spekulovala už před měsícem. Poslanci v únoru upravili podmínky vzdělání potřebného pro funkci hlavního hygienika, podle návrhu zákona bude muset mít lékařské vzdělání se specializací v oboru hygieny. Gottvaldová takové vzdělání nemá a požadavek na něj má za přežitek. ČTK tehdy řekla, že důvod k rezignaci kvůli úpravě zákona nevidí.

Eva Gottvaldová od roku 2003 pracovala ve státní správě v oblasti obecné a komunální hygieny či v oblasti prevence vzniku chronických neinfekčních onemocnění. Od roku 2012 působila jako diplomat ve Státním zastoupení Evropské unie v Bruselu, kde měla na starosti veřejné zdraví a zdravotnické prostředky.

38letá Gottvaldová vystudovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, absolvovala bakalářské a pak i magisterské studium se specializací na výživu člověka.

Vláda vymění hlavní hygieničku. Dnes na tento post jmenuje nového člověka, který vystřídá Evu Gottwaldovou, potvrdil pro @Radiožurnál zdroj z Úřadu vlády. @iROZHLAS.cz @Český rozhlas Plus

12:33 – 12. 03. 2020

17 52

dok, ztr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme