Stát vypsal výběrové řízení na funkci hlavního hygienika. Na místo nastoupí v červenci

Ministerstvo zdravotnictví v pátek vypsalo výběrové řízení na funkci hlavního hygienika. Předchozí hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou vláda odvolala v polovině března, krátce po začátku šíření koronaviru v Česku. Premiér Andrej Babiš (ANO) odvolání Gottvaldové tehdy zdůvodnil tím, že nezvládala svou práci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Gottvaldová skončila v půli března. Archivní foto | Foto: Petr Horník/Právo | Zdroj: Profimedia

Funkce hlavního hygienika je spojena s pozicí náměstka ministra zdravotnictví pro řízení sekce ochrany a podpory veřejného zdraví. Funkcí hlavního hygienika je nyní pověřena ředitelka středočeské hygienické stanice Jarmila Rážová.

Zájemci o místo mohou podle podmínek tendru na webu ministerstva podávat žádosti do 1. června. Ministerstvo předpokládá, že nový hlavní hygienik nastoupí na své místo 1. července.

Na postu hlavní hygieničky končí Gottvaldová. Vystřídá ji šéfka středočeské hygieny Rážová

Číst článek

Ministerstvo v oznámení o vyhlášení výběrového řízení uvádí, že uchazeč musí splnit podmínky stanovené ve služebním předpisu státního tajemníka vydaném letos 24. dubna. Podle něj musí mít hlavní hygienik mimo jiné způsobilost k výkonu povolání lékaře.

Bývalá hlavní hygienička Gottvaldová byla kritizována právě za to, že neměla lékařské vzdělání. Vystudovala na brněnské Masarykově univerzitě obor výživa člověka.

Vláda oznámila odvolání Gottvaldové 12. března. „Podle našeho paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici,“ řekl tehdy premiér Babiš. Hlasování kabinetu bylo podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jednomyslné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme