V Praze se koronavirem nakazilo 11 hasičů, mimo ni pak další dva. 200 hasičů je v karanténě

Pražský hasičský sbor čelí v těchto dnech asi nejvážnější situaci za dobu své 165leté existence. Uvedl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V Praze se nákaza koronavirem potvrdila již u 11 hasičů. Podle mluvčí generálního ředitelství hasičů Nicole Studené jsou mimo Prahu koronavirem nakažení pouze dvě hasiči, dalších zhruba 200 jich je v karanténě a probíhá u nich testování. Podle Studené budou počty nakažených hasičů růst zejména v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči vykládají letadlo, které v pátek přivezlo do Čech z Číny přes milion respirátorů FFP2 | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Situace je vážná. Vedení sboru a všichni naši příslušníci a zaměstnanci dělají maximum, abychom situaci zvládli, zachovali akceschopnost a chránili obyvatele Prahy,” uvedl Kavka. Hasiči v současnosti slouží v terénu, na stanicích i na operačním středisku ve speciálním režimu.

Koronavirus usmrtil přes 10 000 lidí. Česko je stále bez obětí, nakažených má 833, čtyři uzdravení

Číst článek

„Denně řešíme v Praze boj s koronavirem v součinnosti s Magistrátem a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému. Zajišťujeme podporu a dekontaminaci pro týmy odběrových sanitek zdravotnické záchranné služby, stavíme odběrová místa na několika lokalitách v Praze,” dodal mluvčí.

Mimo Prahu dva nakažení

Mimopražští hasiči zatím evidují podle mluvčí generálního ředitelství hasičských záchranných sborů Nicole Studené dva nakažené hasiče. „Dále máme zhruba 200 hasičů v karanténě, u těch se možná nákaza novým typem koronaviru testuje. Výsledky těch testů by měly být v pátek zhruba po čtvrté hodině,” dodává.

Na dotaz iROZHLAS.cz, jakým způsobem nyní hasiči se situací v Česku bojují, Studená odpověděla, že se jedná především o podpůrnou činnost.

„Hasiči nyní provádějí zejména podpůrnou činnost. Je to tím, že záchranná služba je nyní lépe vybavená, takže už nás k těm zásahům a převozům nevolají. Samozřejmě hasiči v rámci této činnosti v Praze pomáhají s dezinfekcí sanitek, od pátku také rozvážíme do centrálního skladu zdravotnický materiál, který přilétá na Letiště Václava Havla a na letiště do Pardubic,” uvedla.

sot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme