I Češi dnes pochodovali proti hladu

Češi se dnes připojili k celosvětové akci Pochod proti hladu. Lidé ve všech časových pásmech planety se ve stejném čase vydali na pět kilometrů dlouhý pochod, a symbolicky tak obešli celou zeměkouli. Chtěli tak upozornit na celosvětový problém hladu a získat prostředky na boj proti němu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod proti hladu | Foto: www.pochodprotihladu.cz

Na celém světě hladoví okolo jedné miliardy lidí a více než jedna třetina z nich jsou děti. V důsledku podvýživy a hladu zemře každým rokem více lidí než na AIDS, malárii a tuberkulózu dohromady. Výkonný ředitel humanitární organizace Adra Jan Bárta Radiu Česko řekl, že situaci zhoršuje časté zdražování potravin.

"Za poslední dva roky se potraviny zdražily přibližně třikrát. Pro nás to možná není tak hmatatelné, ale pro toho, kdo skutečně žije z hrsti rýže, je toto zdražení moc zlé. Například velmi chudé oblasti jsou v Bangladéši, ve východní Indii a v Africe."

Cílem akce je získat prostředky na jídlo školákům v rozvojových zemích. Peníze se vybírají pod záštitou Světového potravinového programu. Podle Jana Bárty by tento program měl být zárukou, že se finanční prostředky dostanou tam, kam mají.

"Připravuje to Světový potravinový program, který podporuje potravinami děti ve školách. Je to zajímavé a pro některé lidi možná i úsměvné, ale kdybychom nerozdávali dětem ve školách jídlo, tak do školy nepřijdou. To je příklad Bangladéše, kde máme obrovský vzdělávací program a skutečně v rámci něho zajišťujeme jedno teplé jídlo denně."

Přispět mohou lidé i pomocí dárcovské sms zaslané ve tvaru DMS STOPHLADU na číslo 87 777.

Přečtěte si také:
Rádio Česko mediálním partnerem Pochodu proti hladu
Jak se v Indii žije nejchudším
Jak zvýšit povědomí o dobrovolnictví napříč Evropou

Monika Rybáková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme