I letos můžete s rozhlasem darovat hračku opuštěným dětem

Akce Darujte hračku s Českým rozhlasem se po roce znovu vrací. Už pošesté tak můžete udělat radost těm dětem, které své Vánoce tráví v dětských domovech nebo v ústavech sociální péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vybrané hračky u stromečku | Foto: Miloš Kraus

Hračky, kterým vaše děti už odrostly, můžete až do 11. prosince přinést buď do vestibulu Českého rozhlasu, Římská 13, Praha 2 nebo do Českého rozhlasu v Plzni, náměstí Míru 10. Dárky nemusejí být nové, ale měly by být funkční a čisté. Kromě hraček to mohou být i sportovní věci, cédéčka, jízdní kola nebo hudební nástroje - zkrátka všechno, co potěší děti, kterým jejich vánoční přání nemá kdo splnit.

O to, aby si dárky k dětem cestu našly, se pak podle Pavla Klempíře postarají spoluorganizátoři sbírky ze společnosti Tango. "Hračky odvezeme z Českého rozhlasu do Havlíčkova Brodu, kde se bude non stop tato sbírka třídit přesně podle databáze dětí z jednotlivých dětských domovů a ústavů sociální péče tak, aby se skutečně skoro každému dostalo to, o co si Ježíškovi napsal."

I letos je možné darovat hračku také konkrétnímu dítěti. Seznam dětí z dětských domovů najdete na internetové adrese www.rozhlas.cz/hracky. Počet obdarovaných dětí z téměř 20 dětských domovů by i o letošních Vánocích mohl přesáhnout dva tisíce.

Vlasta Valentová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme