I letos můžete s rozhlasem darovat hračku opuštěným dětem

Akce Darujte hračku s Českým rozhlasem se po roce znovu vrací. Už pošesté tak můžete udělat radost těm dětem, které své Vánoce tráví v dětských domovech nebo v ústavech sociální péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vybrané hračky u stromečku | Foto: Miloš Kraus | Zdroj: Český rozhlas

Hračky, kterým vaše děti už odrostly, můžete až do 11. prosince přinést buď do vestibulu Českého rozhlasu, Římská 13, Praha 2 nebo do Českého rozhlasu v Plzni, náměstí Míru 10. Dárky nemusejí být nové, ale měly by být funkční a čisté. Kromě hraček to mohou být i sportovní věci, cédéčka, jízdní kola nebo hudební nástroje - zkrátka všechno, co potěší děti, kterým jejich vánoční přání nemá kdo splnit.

O to, aby si dárky k dětem cestu našly, se pak podle Pavla Klempíře postarají spoluorganizátoři sbírky ze společnosti Tango. "Hračky odvezeme z Českého rozhlasu do Havlíčkova Brodu, kde se bude non stop tato sbírka třídit přesně podle databáze dětí z jednotlivých dětských domovů a ústavů sociální péče tak, aby se skutečně skoro každému dostalo to, o co si Ježíškovi napsal."

I letos je možné darovat hračku také konkrétnímu dítěti. Seznam dětí z dětských domovů najdete na internetové adrese www.rozhlas.cz/hracky. Počet obdarovaných dětí z téměř 20 dětských domovů by i o letošních Vánocích mohl přesáhnout dva tisíce.

Vlasta Valentová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme