I úterní pátrání po sourozencích Vosmanských bez úspěchu

Ani úterní, největší pátrací akce za posledních několik let na jižní Moravě nepřinesla úspěch. Na pomezí Vyškovska a Kroměřížska po zmizelých sourozencích Vosmanských pátralo 550 policistů a vojáků. Pátrací oddíly vytvořily 3 a půl kilometru širokou rojnici, která prohledávala hustý les a členitý terén o rozloze 15 čtverečních kilometrů u obcí Lískovec a Koryčany. Dosavadních 150 vojáků a 150 policistů doplnilo dalších 250 policistů z jednotlivých okresních ředitelství jižní Moravy. Sourozenci Vosmanští jsou nezvěstní od 30. července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poté, co ani včerejší - sedmý den intenzivního pročesávání terénu nepřinesl žádné výsledky, byl pátrací tým téměř zdvojnásoben. K dosavadním 3 stovkám přibylo dalších 250 policistů. Uvedla to policejní mluvčí Kamila Janíčková. "Posily zveme kvůli tomu, že nás čeká rozsáhlý lesnatý terén v oblasti obce Koryčany. Těch 550 lidí je už dost velká masa lidí, takže tahle akce bude i značně náročná z hlediska koordinace." Právě v okolí Nesovic na Vyškovsku se měly obě děti pohybovat svým strýcem Stefanem Knaepenem. Toho policie našla mrtvého nedaleko Brna. Dalším vodítkem by se vyšetřovatelům měly stát vzorky hlíny z pneumatik Knaepenova vozu. Jejich expertíza právě probíhá.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme