IKEM nepřijme zpět dva lékaře. Jeden z nich upozornil na plagiát

Odboráři z pražského IKEM se bouří. Sepsali petici proti nepřijetí zpět dvou lékařů na kliniku transplantační chirurgie. Jde o lékaře Davida Kleina a Ivana Matiu. Matia před časem obvinil jednoho z kolegů z opsání vědecké práce a myslí si, že vedení IKEM se ho chce kvůli tomu zbavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IKEM | Foto: Tomáš Adamec

Místní odboráři mobilizují na podporu obou nepřijatých lékařů. Plagiátorská kauza souvisela s konkurzem na nového šéfa transplantační chirurgie. Ivan Matia je přesvědčený, že se mu vedení nemocnice mstí.

„Myslím si, že to s tou kauzou přímo souvisí, protože jsem se ozval. Je to krok proti mně. Jsem z toho znechucený a zklamaný. Věděl jsem, že do tohoto rizika jdu, když jsem výpověď dával. Ale bylo to v rámci celostátní akce Děkujeme, odcházíme,“ řekl Matia.

Zastává se jich i současný přednosta chirurgie Miloš Adamec. Jde prý o vynikající odborníky. „Nevidím žádný důvod, proč by doktor Matia neměl pokračovat v naší práci, protože je to mladý, talentovaný kolega, který má skoro nejvíc impaktovaných článků z naší kliniky. A doktor Klein je zkušený cévní chirurg. Vyškolit takové chirurgy trvá pět, šest let, takže pro nás by to byla velká ztráta,“ řekl Adamec.

Za doktory se postavil i odborový předák Martin Engel. Vedení IKEM se k celému případu odmítlo vyjádřit s tím, že to chce nejdřív probrat s oběma lékaři.

Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme