Novým ředitelem pražského IKEM bude od ledna dosavadní náměstek Michal Stiborek

Novým ředitelem pražského Institutu klinické a experimentálním medicíny IKEM bude od 1. ledna 2019 dosavadní náměstek ředitele pro ekonomiku a provoz nemocnice Michal Stiborek. V pátek dopoledne ho jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO. Informaci České televize potvrdila mluvčí úřadu Gabriela Štěpanyová.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 12:24 21. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IKEM - Institut klinické a experimentalní medicíny v pražské Krči.

IKEM - Institut klinické a experimentalní medicíny v pražské Krči. | Zdroj: Profimedia

Do výběrového řízení na ředitele se přihlásilo pět zájemců, jednoho komise vyřadila kvůli nesplnění kvalifikačních předpokladů. Ministerstvo požadovalo mimo jiné návrh koncepce řízení a rozvoje IKEM, vysokoškolské vzdělání minimálně v magisterském studijním programu a zkušenosti v řízení a ekonomice zdravotnictví. 

Ředitel IKEM po sedmi letech rezignoval. Odchází do soukromého sektoru

Číst článek

O doporučení Stiborka výběrovou komisí informoval ve středu Zdravotnický deník. Dalšími zájemci byly podle Lidových novin další dva zaměstnanci IKEM - přednosta Kliniky transplantační chirurgie Jiří Froněk, přednosta Kliniky hepatogastroenterologie a poslanec za ANO Julius Špičák a Marek Šetina, ředitel Komplexního kardiovaskulárního centra Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK, který předtím působil ve fakultní nemocnici v Motole.

IKEM sídlící v pražské Krči se věnuje zejména léčbě srdečních onemocnění, diabetologii nebo experimentální medicíně. Jeho kardiocentrum ročně provádí přes 1300 operací včetně 40 transplantací srdce a jako jediné v Česku transplantovalo pacientovi i umělé srdce.

Dosud institut vedl Aleš Herman, který na vlastní žádost odešel do vedení zdravotnické skupiny Agel. Nemocnice za jeho působení postavila nový pavilon experimentální medicíny, chystá také stavbu dvou dalších pavilonů s akutním příjmem a 56 lůžky. Má stát asi 750 milionů korun, hotový by mohl být v roce 2020.

Zdravotnická skupina Agel, kam Herman odešel, je největším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Provozuje 22 nemocnic v ČR a na Slovensku, síť poliklinik, lékáren a laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. Skupina, vlastněná podnikatelem Tomášem Chrenkem, zaměstnává 12 200 pracovníků. Vloni měla konsolidovaný zisk 782 milionů korun, meziročně stoupl o čtvrtinu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme