Imunitní výbor posoudí žádost policie o vydání poslance Chaloupky

Žádost policie o vydání poslance Věcí veřejných Otto Chaloupky k trestnímu stíhaní posoudí sněmovní imunitní a mandátový výbor. Policisté Chaloupku podezírají z přijetí úplatku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otto Chaloupka, poslanec Věcí veřejných | Foto: www.ottochaloupka.cz

Žádost o vydaní má souviset s případem bývalého Chaloupkova asistenta Vratislava Vařejky. Ten loni podal na svého šéfa trestní oznámení, protože mu prý musel vracet část peněz, které mu za jeho práci vyplácela sněmovna.

Z platu mu pak zůstalo jen 10 tisíc korun měsíčně; zbylých 25 tisíc musel Chaloupkovi předat. Poslanec považuje obvinění z převzetí úplatku za absurdní. Podle něj to byl předem domluvený způsob společného financování propagace. Teď se mu prý asistent mstí.

Chaloupka nechtěl říci, zda by byl pro to, aby ho poslanci imunity zbavili.

„Počkáme, co řekne imunitní výbor. Pan inženýr Vařejka mě obvinil z nějakého zneužití pravomoci veřejného činitele. Soudím, že policie po jednoletém vyšetřování pravděpodobně neshledala žádné opodstatnění tohoto obvinění, ale našli tam něco jiného. Vůbec nevím, co to je. Spis jsem neviděl, počkám si, co tam bude,“ řekl poslanec.

Mandátový a imunitní výbor by měl doporučit sněmovně, jestli má Otto Chaloupku ke stíhání vydat, nebo ne. Definitivně se ale rozhoduje na plénu.

Chaloupka je jedním ze tří poslanců Věcí veřejných, kteří podpořili při hlasování o důvěře vládu Petra Nečase.

Lenka Jansová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme