OBRAZEM: Sedící Zeman a líbající se Bartoš. Podívejte se na snímky z inaugurace Petra Pavla

Petr Pavel se oficiálně stal čtvrtým prezidentem České republiky. Inaugurace proběhla ve Vladislavském sále Pražského hradu. Nový prezident složil Ústavou předepsaný slib a pronesl inaugurační projev. Vše zaznamenal fotograf serveru iROZHLAS.cz René Volfík.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká republika má nového prezidenta. Petr Pavel se jím oficiálně stal ve čtvrtek 9. března 2023 po inauguraci ve Vladislavském sále Pražského hradu. Po deseti letech tak vystřídal Miloše Zemana, jehož funkční období skončilo ve středu. Při inauguraci složil slib a přednesl projev, který přinášíme v plném znění.

Slavnostnímu ceremoniálu přihlíželi jak Pavlovi předchůdci Václav Klaus a Miloš Zeman, tak i někdejší první dáma Dagmar Havlová. Pozvánku na inauguraci dostaly stovky čestných hostů.

Po skončení inaugurace vyšel nový prezident na hradní balkon, odkud odhalil chystané překvapení. Tím byla prezidentská standarta, kterou během mandátu Miloše Zemana vyměnila skupina Ztohoven za rudé trenýrky. 

ava, vlf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme